Sezon na wzmożoną aktywność fizyczną i przeziębienia można uznać  oficjalnie za otwarty. W tym okresie szczególnie powinniśmy zadbać o naszą suplementację, która w tym czasie powinna być szczególnie uwzględniona w naszej codziennej rutynie. Koniecznie sprawdźcie czy stosujecie te pięć suplementów w swojej diecie! 

 

  1. OMEGA 3-6-9

Te nienasycone kwasy należą do tych  niezbędnych dla naszego organizmu. Między innymi chronią nas przed przeziębieniami. Jednak to tylko jeden z wielu plusów stosowania ich w naszej diecie.

OMEGA 3

Obniżają poziom cholesterolu ( LDL – czyli tego uważanego za zły) oraz podnoszą poziom tego dobrego- HDL.  Posiadają silne działanie przeciwzapalne. Usprawniają pracę mózgu i serca już od naszych najmłodszych lat. Ponadto chronią przed chorobami nowotworowymi i zaburzeniami emocjonalnymi. Co ciekawe często kwas ten zalecany jest kobietom w ciąży ze względu na to, że nie mogą stosować leków antydepresyjnych.

 OMEGA 6 

Kwasy omega 6 słyną gównie z tego iż są niezbędne podczas walki z cukrzycą typu drugiego oraz pomagają leczyć choroby skóry. To wszystko ze względu na to, że pełnią funkcję budulcową w naszym organizmie. Między innymi biorą udział w produkcji wielu hormonów a to za sprawą tego, że wchodzą w skład neuroprzekaźników.

OMEGA 9

Obniża poziom cholesterolu całkowitego i złego ( LDL). Są one szczególnie wskazane dla osób, które zmagają się z problemami ciśnieniowymi. Ponadto kwas ten jest elementem budulcowym każdej komórki.

 

2. WItamina D-3 

Nie bez przyczyny witamina ta potocznie nazywana jest „eliksirem życia”. Badania potwierdzają, że jej reguralne stosowanie zmniejsza ryzyko zachorowania  aż o 50% na takie choroby jak: rak piersi, okrężnica, cukrzyca typu 1 oraz stwardnienie rozsiane. Ponadto witamina ta ma niezwykle istotny wpływ na nasz układ kostny. Pomaga nam  we wchłanianiu wapnia oraz w transportowaniu go do kości aby zapewnić im jak najlepszą gęstość. Dodatkowo jej regularne stosowanie zmniejsza ryzyko łamliwości kości. To tylko kilka z plusów stosowania tej witaminy w codziennej diecie.

 

3. Magnez + wit. B6

Takie połączenie jest wskazane absolutnie dla każdego! Jednak powinniśmy szczególnie się w nie zaopatrzyć jeśli ciężko trenujemy, pijemy sporo kawy lub po prostu prowadzimy stresujący tryb życia. Zapewne każda z was wie jak bardzo istotny jest magnez w naszej diecie pomaga nie tylko w funkcjonowaniu układu nerwowego i mięśni, ale również przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. W połączeniu z witaminą B6 tworzy mieszankę pełną korzyści dla naszego organizmu. Witamina B6  przyczynia się do prawidłowego metabolizmu białka i glikogenu oraz pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek i przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej. Koniecznie powinnyście włączyć to połączenie do swojej wieczornej suplementacji.