W poszukiwaniu inspiracji często natrafiamy na instagramowe konta, które zapisujemy natychmiast i powracamy do nich, by podziwiać fantastyczne dzieła i sztukę, którą dziś dzielimy się także z wami! Poznajcie pięć feministycznych artystek, które pomogą wam pokochać siebie jeszcze mocniej i być może także…twórczo zainspirują?

Sally Hewett


Sally Hewett jest artystką tekstylną. Tworzy niewiarygodnie realistyczne, trójwymiarowe obrazy części ciała w hafcie. Rozstępy, blizny po masektomii, naturalne kształty kobiet… Koniecznie zacznijcie followować!

Sofia Salazar

Piękne i pełne artystycznego nieładu rysunki Sofii haftowane są na torbach, workach sportowych, bluzach i T-shirtach. Pełne gracji i uczące dystansu do siebie, a także szacunku do własnej kobiecości!

Stephanie Deangelis

🍝lost in the sauce or something like that #illustration #SAUCE 🍝

Post udostępniony przez stephanie deangelis (@steph_angelis)

Cudowne konto, na które wchodzimy, gdy mamy dzień leniuszka i wolimy siedzieć w domu, jeść pizzę i oglądać ulubione seriale. Stephanie przekazuje: „Hej! Każda z nas tak ma! Masz prawo mieć dzień lenia, masz prawo nie robić nic i odpoczywać. Od tego też jest życie!”.

Prudence Flint

Codzienne życie przedstawiane w rozmytych barwach, postaci kobiece, które na pierwszy rzut oka przedstawiają zerową emocjonalność… Prudence przedstawia naszą codzienność w bardzo niecodzienny sposób. Czy wy też czujecie niepokój patrząc na jej prace?

Stella Maria Baer

|

Już same kolory instagrama prowadzonego przez Stellę wprawiają nas w zachwyt! Kojarzą się z delikatnością, kobiecością i uczą tego, że różnorodność jest piękna! Koniecznie zacznijcie ją followować!