Trenujesz ciężko pośladki i wciąż nie widzisz efektów? Wyeliminuj te  pięć podstawowych błędów, a osiągniesz swój wymarzony cel w znacznie szybszym tempie.

Każda z nas doskonale zna stwierdzenia  „każdy kiedyś zaczynał”  lub  „ to nie genetyka, a  ciężka praca”. Tylko jak długo może trwać ten początek drogi. Paradoksalnie nawet całe życie. W sporcie jest dokładnie tak samo jak z edukacją zawsze możemy być mądrzejsi tak samo jak i zawsze możemy lepiej wyglądać. Błędne koło prawda?

Nauczona własnym doświadczeniem chciałabym podzielić się z wami kilkoma sprawdzonymi trikami, które pomogą każdej z was w osiągnięciu szybszych efektów. Jeśli marzysz o krągłych pośladkach, trenujesz ciężko, trzymasz dietę i nadal nie widzisz efektów to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

 

                                                                      Z byt często

Częstym błędem popełnianym przez wiele kobiet jest trenowanie dolnych partii ciała zbyt często. Wielokrotnie trening pośladków jest tym jedynym w planie treningowym. Pamiętajmy, że ich  przetrenowanie może doprowadzić do popalenia mięśni, a to będzie skutkować  całkowitym utrudnieniem ich rozwoju. Według mnie nie powinnyśmy przekraczać granicy dwóch czy trzech treningów w tygodniu.

 

                                                                   Za małe ciężary

Mięsień pośladkowy jest bardzo duży w zasadzie składa się aż z trzech:  wielkiego, małego i średniego. Dlatego tak istotne jest to aby bodziec podczas treningów tych partii był wystarczająco wysoki.  Nie bójmy się ciężarów dzięki nim jesteśmy w stanie zbudować znacznie ciekawsze i pełniejsze  mięśnie. To co działamy!

 

 

                                                                      Monotonność

Kolejnym bardzo częstym błędem jest monotonność w treningu. Wykonując na każdej sesji treningowej te same ćwiczenia przyzwyczajamy nasze mięśnie do danego bodźca i nie będą się one wystarczająco rozwijać. Połączenie treningu siłowego z delikatnymi aerobami ładnie uwydatni nasze pośladki. Dla urozmaicenia treningu możemy użyć małych gum treningowych, które są ciekawym dodatkiem do treningu siłowego.

 

                                                                      Zła technika

Jeżeli dopiero zaczynasz bardzo istotne jest to aby każde ćwiczenie było wykonywane poprawnie technicznie. Warto na samym początku poprosić kogoś o pomoc lub wykupić jeden trening personalny aby mieć pewność, że nasza technika nie budzi zastrzeżeń. Takie działanie zdecydowanie przyśpieszy nasz rozwój, a co za tym idzie również i rozwój naszej sylwetki.

 

Jeść dużo i zdrowo

Mięśnia pośladkowego nie zbudujemy na przysłowiowym powietrzu czy sałatce. Do jego rozwoju potrzebujemy naprawdę sporej ilości kalorii. Nasz bilans kaloryczny powinien być delikatnie dodatni. To zdecydowanie sprzyja rozwojowi tej grupy mięśni.