Jakie są najpopularniejsze trendy w fitnessie na 2019 rok? Przekonajcie się sami. Poniżej znajdziecie 6 najpopularniejszych trendów na najbliższy rok. A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

  1. Monitorowanie treningu

Obecnie rynek smart watch’y jest bardzo mocno rozwinięty. Każdy z nas znajdzie coś idealnego dla siebie w dogodnej półce cenowej. Takie zegarki nie dają nam tylko możliwości otrzymywania powiadomień z telefonu. Dają nam przede wszystkim możliwość monitorowania treningu. Mierzą puls, liczą kroki oraz spalone kalorie. Podają nam parametry po skończonym treningu. Kto nie chciałby wiedzieć jak intensywnie ćwiczył?

  1. Technologia seamless

Najnowsza technologia ubrań sportowych. Obecnie większość marek z odzieżą sportową idzie w tym kierunku. Komfort i jakość idą w parze. Raz założysz legginsy bezszwowe i nie będziesz chciał innych. Dzięki zaawansowanej technologii komfort podczas treningu jest niesamowity. Nic nie uciska, nic się nie zsuwa, nic nie prześwituje (!). A do tego leżą jak druga skóra. Gym Hero jest naszym prekursorem seamless na rynku polskim.

  1. Trening dla osób starszych

Coraz więcej mówi się o treningu dla osób starszych. Są to specjalnie opracowane programy treningowe, aby wspomóc osoby starsze. Pomóc im nabrać lepszej kondycji, wzmocnić ciało. Ulepszyć motorykę ruchu. Coraz więcej starszych osób decyduje się na lekkie treningi, aby ułatwić sobie życie codzienne.

  1. Programy treningowe prozdrowotne

Polega on na poprawie naszego zdrowia. Jego celem jest ogólne wzmocnienie organizmu, poprawa pracy układu sercowo-naczyniowego, zmniejszenie masy ciała, poprawa wytrzymałości, zmniejszenie lub zlikwidowanie bólów kręgosłupa. Polega on na nie przekraczaniu granicy bólu i dostosowaniu programu do stanu pacjenta. Pomaga on wyjść z problemów zdrowotnych.

  1. Łatwiejszy dostęp do trenerów personalnych

Na każdym kroku możesz znaleźć trenera personalnego. Zapewne podczas jednej wizyty na siłowni widzisz ich kilku. Później drugie tyle wyskakuje Ci na social mediach. Dostęp jest ogromny. Można przebierać, znaleźć tego idealnego dla nas. Nie wszystkim będzie pasował ten sam trener. Rynek jest tak ogromny, że mamy możliwość znalezienia odpowiedniego dla nas. Również możemy zdecydować się na współpracę online z trenerem z innego miasta.

  1. HIIT (treningi z wysoką intensywnością interwałową)

Trening ten polega na przeplataniu intensywności ćwiczeń. Na zmianę mamy cięższy tryb wymagający od nas większej aktywności i użycia większej ilości energii i taki dzięki, któremu możemy chwilę odpocząć. Bardzo dobry sposób na zrobienie kondycji i spalenie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Taki trening trwa zazwyczaj 30 minut.

Autor: Ola Zygmunt