Lubicie spędzać czas na instagramie w poszukiwaniu ciekawych kont i inspiracji? Podrzucamy wam dziś kilka kont, które wciągają na długi czas! Dominuje w nich nurt body positive i #girlpower. Poznajcie 5 ilustratorek, dzięki którym nabierzecie pewności siebie, pokochacie własne ciała i…będziecie się dobrze bawić!

Lorraine Sorlet

@lorrainesorlet
Lorraine to francuska ilustratorka, w której pracach dominuje postać brunetki przedstawionej w codziennych sytacjach. Podczas kąpieli w wannie, zabawy z kotem, spędzania czasu z przyjaciółką, przytulania ukochanego, leniuchowania i pracy. Wszystkie ilustracje cechuje minimalizm i wyraźna kreska. Podstawowe kolory, oszczędność środków i naturalność rysowanych sytuacji, czy postaci, sprawiają, że cały instagram Lorraine wciąga jak najlepszy komiks i wzbudza w środku przyjemne ciepło. Każda z nas odnajduje w jej bohaterce samą siebie!

Bodil Jane

@bodiljane

Ilustratorka z Amsterdamu, w której nie sposób się nie zakochać! Jej ilustracje są pełne kolory, detali i…humoru. Jej bohaterki mają różne kolory skóry, różne rozmiary, a co jeszcze ważniejsze – są przedstawione w przeróżnych sytuacjach i nastrojach. Zapisaliśmy kilka ulubionych i będziemy do nich wracać podczas gorszych dni!
Oprócz świetnego konta instagramowego Bodil Jane prowadzi także sklep, w którym sprzedaje swoje grafiki na koszulkach, eko torbach, kartkach pocztowych, a nawet na nalepkach, które ozdobią kółka wózka inwalidzkiego.

Henn Kimm

@hennkimm


Cudne, minimalistyczne i surrealistyczne czarno-białe ilustracje, od których nie sposób oderwać wzroku. My upodobaliśmy sobie szczególnie serię obrazków, na których Henn przedstawia poranki z punktu widzenia kobiet. Pomniejszone postacie w bardzo…obrazowy sposób tworzą metaforę przerastających nas drobnych, wczesnogodzinnych czynności. Cudo!

Broken isn’t bad

@broken_isnt_bad

Kolejne surrealistyczne i czarno-białe ilustracje, wykonywane tym razem przez Chorwatkę. Niekiedy odważne, innym razem bardzo subtelne, obrazy motywują do bycia pewniejszą siebie i kochającą samą siebie kobietą. Followujemy!

Petites Luxures

@petitesluxures

Francuska ilustratorka, której obrazki cechuje minimalizm i kontrowersyjność podejmowanych tematów. Autorka nie stroni od ilustrowania seksu, przy czym robi to w piękny i subtelny sposób. Zajmuje się także nurtem body positive, feminizmu, a jej postaci to silne, pewne siebie i piękne kobiety. Follow!