Zdrowa dieta vs nasze odczucia!

Tak wielu z nas jest na diecie, tak bardzo staramy się jej przestrzegać. Sami ją układamy bądź sięgamy rady specjalistów. Jednakże dieta kojarzona jest niestety z bardzo restrykcyjnymi posiłkami. Otóż nie!

Słowo dieta zamieniłabym na zdrowe odżywianie oraz lepsze samopoczucie. Nie powinnismy się ograniczać – tylko i wyłącznie do tego co mamy w diecie. Niestety monotonia nas zabija i czekanie na ten jeden dzień w tygodniu bądź w miesiącu na zjedzenie cheat meal! Coraz częściej ludzie wyczekują tego dnia, a gdy już on nadejdzie to ogarnia ich szaleństwo. Z własnego doświadczenia wiem jak to jest! Gdy zaczęłam przygodę z dietą, często miałam w głowie myśli „ zjadłabym czekoladę” ale odmawiałam bo w głowie pojawiały się myśli „przecież jesteś na diecie dziewczyno” od tamtego czasu zmieniłam podejście i czuje się zdecydowanie lepiej. Dlatego powinniśmy utrzymywać zdrowy styl życia i jeść to na co mamy ochotę ( tylko wtedy czujemy się dobrze i nasza psychika nie jest obciążona niepotrzebnymi myślami jak dużo kcal przyjęliśmy w ciągu dnia).

Nie dajmy się zwariować. Pamietajmy aby nie podjadać miedzy posiłkami bo uważam, że to pół sukcesu. Drugie pół aby jeść odpowiednia ilośc posiłków w regularnych odstępach czasowych. Wtedy nasze ciało i psychika będą funkcjonować tak jak powinny.
Dlatego jedzmy i cieszmy się jedzeniem.

ALEKSANDRA CHAREMSKA
0Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów
0.0