Akcja żywieniowa prowadzona przez Bank Żywności „RATUJMY SAMOTNE BANANY” zyskuje na popularności. Już w wielu sklepach, zwłaszcza tych wielkopowierzchniowych, może zobaczyć duże plakaty które nawołują do nie pozostawiania samotnych bananów. Rocznie zostaje porzuconych kilkanaście ton bananów, które po prostu zostają wyrzucone na śmietnik właśnie przez to, że ktoś woli wziąć 3 z 4 sztukowej kiści…

Do akcji włączyły się różne sklepy, w tym LIDL a razm z nimi takie osoby jak podróżnik Marek Kamiński czy blogerzy instagramowi jak Asia – „Że niby Fit”.

„Piszą, że ta akcja im się bardzo podoba, angażują w nią swoich bliskich i skutkiem jest to, że teraz dostaję też sporo wiadomości typu „Asia! Chciałam uratować dziś jakiegoś samotnego banana, ale nie było czego ratować! Były same kiście!”. – mówi Asia.

Banany to jedne z popularniejszych owoców w Polsce, jednak wciąż wielka liczba trafia na śmietnik właśnie dlatego, że ludzie niechętnie kupują te „samotne” banany. Często są one tańsze a mimo to nie przykuwają uwagi konsumentów. Stąd właśnie ogólnopolska akcja, do której przyłączamy się także i My.