W nurcie body positive kobiety mają silną reprezentację! Od dłuższego czasu powstaje coraz więcej blogów, instagramowych kont, czy vlogów promujących miłość do swojego ciała i całej siebie! A co z panami? Ostatnio, w rozmowie z naszymi kolegami wywiązał się temat wstydu przed odkrywaniem ciała w lecie. Męskie ideały pokazywane w mediach i na billboardach też mogą wprawić w kompleksy! Krata na brzuchu, idealny tors Thora, gęste, lśniące włosy jak z reklamy szamponu, uśmiech, który z powodzeniem mógłby zostać uśmiechem pasty Colgate… Ideał, którego nie znajdziemy na ulicy! Dlatego też w hołdzie dla wszystkich panów przedstawiamy wam instagramowe konta, na których panowie z dystansem do siebie i całego świata dzielą się prostym przekazem „Hej! My też nie jesteśmy idealni! Książę z bajki nie istnieje, pokochaj mnie takiego, jak ja kocham siebie!”.

Zach Miko

W marcu 2016 Miko podpisał kontrakt z nowo powstałym oddziałem w IMG Models, dzięki czemu stał się pierwszym męskim modelem plus size który dołączył do tak dużej agencji. Jest o siedem cali wyższy niż większość innych modeli męskich, a także nosi czterokrotnie większy od nich rozmiar. I jest bardzo szczęśliwy!

Troy Solomon

Jedno z naszych ukochanych kont instagramowych! Oto facet, który całkowicie nie wstydzi się swojego ciała – często je podkreśla, używa brokatu, wyzywających przebrań, kolorowych, tęczowych dodatków. Fotografuje się z jedzeniem, z przyjaciółmi… Wobec tak kolorowej i pozytywnie nastawionej do życia osoby nie da się przejść obojętnie!

Matt Joesph Diaz

It’s hard to believe, but the video I made that went viral blew up three years ago today. So much has changed since that day. I made incredible friends and lost people, got two surgeries to remove over 50 pounds of excess skin, moved to a different state, changed career paths, spoke at schools and events and helped raise thousands for others who also struggled to make their bodies feel like home. The biggest change that came about because of this, though, was the freedom of being exposed. Millions of people saw me during one of the most vulnerable and difficult moments of my entire life, and once that really set in and I wasn’t rejected by the world as I’d always feared, I had nothing to be afraid of anymore. Opening up and being accepted gave me the gift of finally being able to explore who I am. In the years since I’ve found my true self, in all it’s weirdness and wonder. There have been moments, albeit few, when I’ve felt as afraid and alone as I did at the time of that video; but now, I know I’m never really alone. Now, even when I’m at my saddest, I treat myself softly and with love. Here’s to three of the craziest years of my life. . . #bodypositive #bodytransformation #bopo #bopowarrior #bodyimage #selflove #selfimage #cosmeticsurgery

Post udostępniony przez Matt Joseph Diaz (@mattjosephdiaz)

Bardzo odważne i bardzo ważne konto na instagramie. Matt, po znacznej utracie wagi, zmaga się z problemem zbyt dużej ilości skóry, która została po metamorfozie. Gratulujemy odwagi i cieszymy się, że Matt tak intensywnie promuje nurt body positive wśród mężczyzn!

Tarik Carroll

Celebracja różnorodności ciała to główny cel instagrama fotografa mody – Tarika Carrolla!
Na swoim koncie skupia on społeczność mężczyzn, którzy powiedzieli „dość” standardom i kanonom piękna. Projekt ma nazwę EveryMan. To seria zdjęć – które Carroll ma zamiar przekształcić w książkę dokumentalną – zajmująca się tematyką body positive. Cudne!

Kelvin Davis

Black Boy Joy 👊🏾😃☝🏾#effyourbeautystandards

Post udostępniony przez Kelvin Davis (@notoriouslydapper)

Kelvin pisze książki, tańczy, jest miejskim aktywistą i bardzo aktywnie promuje nurt body positive! Jego instagram pełen jest słońca, roześmianej twarzy i pełnej akceptacji do tego, kim jest! Dopadł cię zły dzień? Sprawdź konto Kevina – na pewno wywoła uśmiech na twojej twarzy!