Jeśli dziś masz ochotę odpuścić trening – poczekaj chwilę. Poznaj historię tancerki, która nie schodzi ze sceny od 75 lat. Tańczy, projektuje, tworzy choreografie… Twista nauczyła się od samego Louisa Armstronga! Eileen Kramer nie rezygnuje ze swoich pasji ani trochę!

Czuję, że przez te wszystkie lata naprawdę rozkwitłam. Kiedy ma się dwadzieścia lat, taniec jest ekscytujący, ale teraz czuję się bardziej zdolna do tworzenia tańca

mówi w rozmowie z „Daily Mail”.

Australijka urodziła się w Sydney w 1914 roku. Tam należała, jako jeden z pierwszych członków, do grupy tańca nowoczesnego Bodenwieser Ballet. Przez całe swoje życie występowała w Paryżu, Londynie, Nowym Jorku, Indiach…

W dniu swoich 103 urodzin Eileen chce spełnić swoje marzenie i wystąpić w spektaklu z innymi tancerzami. Żeby występ był możliwy, tancerka i centrum Arts Health Institute musiało wpierw liczyć na szczodrość ofiarodawców, którzy by go sfinansowali. Ostatnim razem zbiórka udała się, zebrano wówczas 30 tys. dolarów australijskich.

Eileen najbardziej znana jest ze spektaklu o nazwie „Żona Buddy”, który stworzyła po swojej podróży po Indiach. Spektakl opowiada o kobiecie, która musi poradzić sobie z żalem wynikającym z tego, że zostawił ją mąż. Bohaterka jest wściekła i rozgoryczona, ale w końcu uda jej się odnaleźć spokój. To właśnie w tym spektaklu wystąpi Eileen 10 listopada, w dniu swoich urodzin.

źródło:kobieta.wp.pl