Gdy byłyśmy małymi dziewczynkami uwielbiałyśmy czytać bajki, słuchać kaset z nagranymi przygodami ukochanych postaci… Czekałyśmy na księcia z bajki, bawiłyśmy się lalkami, ale często też podbierałyśmy bratu samochody, uwielbiałyśmy majsterkować razem z naszymi tatusiami i chętnie wspinałyśmy się po drzewach. Byłyśmy dziewczynkami – wojowniczkami! Dlatego często dziwiłyśmy się, dlaczego postacie dziewczynek w naszych książkach nie zawsze wykazywały się odwagą, a ich cechy zostały sprowadzone do bycia piękną, skromną i – zazwyczaj – bierną. Przecież nie każda dziewczynka chciała zostać księżniczką, której głównym celem jest wypatrywanie swojego odważnego księcia!

Bardzo cieszymy się, że z roku na rok powstaje coraz więcej książek ukazujących dzielne, kochające działanie dziewczynki. Dzięki temu w przyszłości pókki książek dla naszych dzieci będą mogłe być zapełnione przygodami zarówno odważnych chłopców, jak i równie odważnych dziewczynek!

Książki dla buntowniczek

Jedną z książek, o której zrobiło się bardzo głośno jest tomik – „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”. Są to historie stu bohaterskich kobiet od Elżbiety I po Serenę Williams. To nowe wersje bajek stworzone, by zainspirować wszystkie dziewczynki. Książka, zilustrowana przez sześćdziesiąt artystek ze wszystkich zakątków świata, to najhojniej finansowana oryginalna publikacja w dziejach crowdfundingu! Wsparli ją czytelnicy z ponad siedemdziesięciu pięciu krajów świata. Prawa do tytułu sprzedano do dwudziestu ośmiu krajów i liczba ta stale rośnie!

Marcowa premiera

Kolejną książką, po którą warto będzie sięgnąć jest „Była sobie dziewczynka”. Jej premiera zapowiadana jest już na początek marca. Za powstaniem tej publikacji stoi redaktor Piotr Dobry, a także Łukasz Majewski i wydawnictwo Tadam.