Znudziłaś się chodzeniem na siłkę? Monotonne wykonywanie ćwiczeń już nie sprawia ci przyjemności? Na jesieni brakuje ci energii i porównujesz siebie do postaci Sima, który wskazuje na spadający pasek zadowolenia krzycząc „Chcę endorfin!”? Chyba znaleźliśmy dla ciebie rozwiązanie. To Bungee Fitness, czyli sport, który – dosłownie – dodaje skrzydeł.

Bungee Fitness, czyli…

Bungee Fitness Polska to projekt sportowy stworzony przez dwie miłośniczki sportu i zabawy, a także cartyfikowane instruktorki fitnessu: Paulinę Sudul i Natalię Jakułę. Podążając za najnowszymi trendami, dziewczyny spotkały się za granicą na kursie nauczycielskim jako jedyne Polki w tej szkole, żeby przetestować daną nowatorską dyscyplinę i zdobyć certyfikat nauczycielski. W ten sposób stały sie prekursorkami bungee fitness w Polsce.

Sprzęt

Lina Bungee Fitness to specjalnie zaprojektowany sprzęt dostosowany do zajęć fitness. Zestaw dla jednej osoby składa się z elastycznej liny, uprzęży, elementów stalowych łączących pozostałe części oraz spodenek ochronnych. Każdy zestaw można łatwo dostosować do wagi i rozmiaru uczestnika zajęć. Uniwersalny rozmiar uprzęży pasuje na panie i panów o niskiej, średniej i wysokiej wadze (od rozmiaru XS do rozmiaru XL). Aby zamontować sprzęt wystarczą zwykłe haki takie jak w przypadku zajęć TRX. Zalecana wysokość sali od 2,6m do ok. 4m. Maksymalny ciężar jaki udźwignie zestaw Bungee Fitness to 2300kg, natomiast realny nacisk jednego ćwiczącego to ok. 230kg.

Nie tylko zabawa!

Bungee Fitness to połączenie zabawy, rozrywki i przede wszystkim skutecznego treningu. Ćwicząc, angażujemy wszystkie partie ciała i wzmacniamy mięśnie kręgosłupa. Jest to sport zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Specjalne spodenki ochronne dołączone do zestawu pomagają spalać tkankę tłuszczową z okolic ud i pośladków.

Na otwarciu pojawiło się sporo znanych osobistości. Między innymi: Tomasz Iwan, Jerzy Milewski, Marek Kościkiewicz, Katarzyna Burzyńska, Żora Korolyov, Piotr Zelt, Katarzyna Krupa.

więcej info dla zainteresowanych sportem i organizacją szkoleń: tutaj