Zielnik odszedł do lamusa? Może i tak. Ale Sebastian Kulis, założyciel bloga Roślinne Porady postanowił przenieść go w przestrzeń internetu i… podbił nasze serca! Od dłuższego czasu obserwujemy działania Sebastiana – jego magiczny instagramowy zielnik, w którym łącząc wiedzę zdobytą ze starych książek z nowoczesnymi poradnikami i własnymi doświadczeniami, przekazuje uporządkowane informacje dla stale powiększającego się grona fanów. Po premierze książki „Roślinne porady. Warzywa”, czas na kalendarz! Zobaczcie naszą relację z przedpremierowej prezentacji Kalendarza Ogrodniczego i… bądźcie jednymi z pierwszych posiadaczek! Mamy dla was specjalny konkurs!
Zakasaj rękawy!

Już na pierwszej stronie kalendarza czytamy:

Zakasaj rękawy i ubrudź się ziemią. No dobrze, poczekaj jeszcze moment i chwilę wcześniej przeczytaj ten kalendarz od deski do deski. A potem działaj według moich podpowiedzi. Jeśli któraś z nich wymaga rozwinięcia, znajdziesz je w mojej książce „Roślinne Porady. Warzywa”. Żeby było jeszcze łatwiej, podałem Ci numer strony, na której jest więcej informacji.

Kalendarz jest – oczywiście – podzielony na dwanaście rozdziałów – w każdym z nich dowiecie się tego, co akurat zbierać, smakować, z czego warto w danym miesiącu korzystać. Opisy ponad 20 warzyw zostało opatrzonych osobistymi historiami połączonymi z intuicyjnymi przepisami. Nie tylko kulinarnymi. Nas szczególnie ujęła także nazwa miejsca do własnych notatek – „Bazgrolnik”. Przeurocze!
Ten kalendarz to rodzaj ćwiczeń opartych o książkę-podręcznik, by na ich podstawie można było z łatwością i zrozumieniem wtopić się w magiczny świat natury.
Konkurs!

Przepremierowo, mamy dla was jeden kalendarz!
Co zrobić, aby wygrać? Napiszcie w komentarzu pod artykułem (koniecznie wpiszcie swojego maila!) jakie rośliny uprawiacie w swoich domowych ogródkach, lub co znajduje się na parapecie w waszych kuchniach. U nas króluje bazylia, oregano i ukochana kolendra! Wyniki już w Mikołajki – 6 grudnia o 16 w komentarzu na dole! Powodzenia!

Więcej info o Roślinnych Poradach:
Blog – tutaj 
Instagram – tutaj