Knajpy vege w Warszawie to wciąż nisza, mimo, że coraz szybciej się wypełnia. Każdy chociaż raz był z polecenia w vege miejscu, wciąż trudno i takie dania, które przede wszystkim będą niezwykle świecie, kreatywne w przygotowaniu i co najważniejsze sycące. My mamy dla Was recenzje najlepszej vege knajpy w jakiej okazji mieliśmy być – VEGELABB, miejsce stworzone tak, aby zadowolić nawet zagorzałego fana mięsa i przekonać go, że vege też może być równorzędną alternatywą.

Vegelabb dysponuje własnymi produktami, które można kupić zarówno w restauracji jak i sklepie internetowym.

Wszystkie produkty są eko oraz bio. To przede wszystkim znak rozpoznawczy wegańskiej knajpy w sercu Pragi!

Wypieki Vegelabb są w 100% naturalne i wegańskie. Właściciele i szef kuchni szczycą się tym, że rzeczywiście każdy z przygotowanych posiłków stworzony jest z należytą starannością w utrzymaniu zasad vege. Mieliśmy okazję spróbować praktycznie wszystkich dań i wypieków i możecie nam uwierzyć, że to prawdzie majstersztyki!

Paula jest naszą główną „krytyczką kulinarną”, która nie dość, że sama przygotowuje przepisy i dania w KUCHNI GYMHERO to jeszcze dobrze potrafi ocenić to, co przygotował ktoś inny! Co mówi jej mina?

Wydawać by się mogło, że posiłki vege nie są tak sycące jak dania mięsne, ale tak naprawdę to mały bullshit. Mimo, że białko jest tym składnikiem, który rzeczywiście wpływa na odczuwanie nasycenia i wydzielanie greliny (hormonu nasycenia), to zwiększona zawartość błonnika połączona z białkiem roślinnym i zdrowymi tłuszczami również potrafi nasycić nas na kilka godzin.

To, czym szef kuchni poczęstował nas na koniec było czymś niesamowitym. Wegański majonezy i pasty były dla nas chyba największym zaskoczeniem. Wszystko wegańskie, ale w smaku oddane 1 do 1 jak tradycyjne produkty. Pasta jajeczna z czarną solą i majonez z dodatkiem mango to prawdziwe zaskoczenie dla mięsnego podniebienia.

VEGELABB: SZCZĘŚCIE PRZEZ IDEĘ ZDROWEGO JEDZENIA

Vegelabb to miejsce stworzone z zamiłowania do dobrego jedzenia i miłości do podróży.
Dzielenie się to nasza największa pasja. Uwielbiamy pokazywać oraz edukować klientów z zakresu diety roślinnej. Pragnęliśmy stworzyć miejsce, gdzie smaki będą zaskakiwać codziennie, nie tylko na miejscu, ale również u każdego w domu, stąd koncepcja sklepu, w którym możemy kupić na wynos produkty robione przez nas.
Szczęście przez ideę zdrowego jedzenia to nasze motto 🙂

Większość pracowników to weganie, ceniący sobie zdrowy styl życia oraz etykę. Dlatego właśnie wszystkie składniki w naszym bistro są pochodzenia roślinnego.

 

Właścicielka Katarzyna Wojciechowska-Nowak z manadżerem Georgem.

Fot.: Maciej Szal

 

SPRAWDŹCIE VEGELABB TAKŻE NA FACEBOOKU I INSTAGRAMIE