Obecnie większość z nas prowadzi siedzący tryb życia, a jak wiadomo praca przed komputerem oraz wiele godzin obowiązków zawodowych oraz domowych nie skłaniają nas do ruchu na świeżym powietrzu, przez co czujemy się często zmęczeni i ospali. Dlatego idealnym momentem na zmianę codzienności jest wyczekiwana majówka! Wykorzystajmy więc ten czas na ruch na świeżym powietrzu, który może okazać ratunkiem nie tylko dla zdrowia, ale także dla lepszego samopoczucia. Czujecie się niewystarczająco przekonani? Może udowodniona licznymi badaniami informacja przekona was w 100% .. Otóż : ” Na siedzącym trybie życia nie korzysta także nasza uroda, bo brak ruchu to przyspieszony proces starzenia się organizmu. Myślę, że teraz szczególnie damska część naszych czytelników zainteresuje się dalszą lekturą.

 

Przedstawiamy wam kilka propozycji:

1. Wycieczka rowerowa

Codziennie korzystamy z miejskich środków transportu, więc nic nie stoi na przeszkodzie by raz na jakiś czas zamienić samochód bądź autobus na rower i poddać się niesamowitym doznaniom spowodowanymi wydzielanymi endorfinami. Nie ma nic równie naturalnie poprawiającego nastrój jak promienie słońca, wiatr we włosach i wolność jaką czerpiemy jadąc tam, gdzie nas oczy poniosą. Opcją ratunkową dla osób nie posiadających własnych pojazdów dwukołowych, polecam skorzystać z rowerów miejskich Veturilo.

2. Siłownia plenerowa

Coraz więcej miast umożliwia mieszkańcom dostęp do siłowni na świeżym powietrzu. Jest to świetna alternatywa, by od czasu do czasu potrenować nie tylko w zamkniętych pomieszczeniach, ale przebywając na łonie natury odbyć w pełni angażujący wszystkie mięśnie trening. Myślę, że jest to fajna opcja dla osób, którym słabnie motywacja – czasem mogłoby się wydawać, że znikoma zmiana planu treningowego, bądź środowiska w jakim go wykonujemy przyczynia się do licznych progresów.

3.Jazda na rolkach

Po wielu dniach pełnych obowiązków przychodzi czas majówki, kiedy przejażdżka na rolkach to doskonały sposób na rozluźnienie i oderwanie się od codziennych spraw. Popularne cardio w postaci marszu na bieżni bądź rowerku warto zamienić w tak ciepłe dni na coś innowacyjnego. Taka forma treningu jest o wiele zdrowsza i lepiej dotlenia niż ćwiczenia w zamkniętych pomieszczeniach. Przy okazji możemy poznać ciekawe miejsca w okolicy, których zazwyczaj nie mamy czasu zwiedzić . Warto zainteresować się również organizowanymi w wielu miastach wydarzeniami zrzeszających rolkarzy takie jak np. nightskating.

4.Siatkówka plażowa

Każdego lata przybywa entuzjastów gry w siatkówkę na plaży. Z myślą o nich wiele miast organizuje strefy rekreacyjne. Poruszanie się po piasku wymaga nieco więcej wysiłku i jest świetnym sposobem na spalanie dodatkowych kalorii. Grając w siatkę, będziesz bez ustanku biegać, schylać się i podskakiwać. Siatkówka plażowa jest też fajną alternatywą sposobów na poprawę sprawności umysłowej i koordynacji ręka-oko. Dodatkowo małą ciekawostką jest to, że rozgrzany piasek podziała jak naturalny piling do stóp – upragnione 2w1 dla Pań.

5.Kajaki

Zalet kajakarstwa, tak jak i każdej aktywności fizycznej, jest bardzo wiele. Wiosłowanie wzmacnia przede wszystkim mięśnie górnej części ciała, szczególnie pleców i ramion. Dodatkowo słońce czy wiatr we włosach to miły dodatek do takiej aktywności. Przy okazji można pokontemplować z naturą i docenić piękno otaczających nas krajobrazów z innej, wodnej perspektywy.

 

 

Mam nadzieje, że zachęciłam was do spróbowania choć jednej z proponowanych przeze mnie aktywności. Zabierzcie ze sobą rodziny, przyjaciół oraz znajomych i wykorzystajcie te słoneczne dni do wspólnej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.