Kochacie desery, ale kochacie też dbać o linię? W takim razie spodoba Wam się nietypowe ciasto nazwane Raindrop Cake – będące jadalną kroplą wody. Jest popularny w Stanach Zjednoczonych, skąd przywędrował prosto z Japonii, za sprawą szefa kuchni Darrena Wonga. Czy dotrze także do Polski? Trzymamy za to kciuki!

W deserze można się niemalże przejrzeć – konsystencją i wyglądem faktycznie przypomina poranną rosę. Jak udało się uzyskać tak spektakularny efekt? Kropla wykonana jest z agaru (roślinnego odpowiednika żelatyny), mączki sojowej oraz wody. Jego konsystencja, po pokrojeniu, nie ulega zmianie. Ciasto samo w sobie ma neutralny smak, nie posiada kalorii, glutenu, ma wegański skład. By nadać mu słodkiego smaku, deser posypuje się pudrem z brązowego cukru lub polewa smakowym sosem.

Stay tuned!

Czy deser tego typu można przygotować samodzielnie w domu? Pewnie, że tak! Sekretnym składnikiem jest wspomniany agar. Jeśli chcecie poznać przepis na słodkie i bardzo niskokaloryczne desery z wykorzystaniem agaru – czytajcie Gym Hero Life! Już niebawem podzielimy się z Wami przepisami na pyszne cuda!