Koreańska pielęgnacja jak i kosmetyki są w chwili obecnej bardzo popularne. 10 kroków koreańskiej pielęgnacji pokochał cały świat. Ale co takiego niezwykłego jest w zarówno w tej metodzie jak i produktach ściąganych z Korei?

 

Większość z nas wie, że cera Koreanek jest wręcz idealna. Jak to się dzieje? Zwracają one bardzo dużo uwagi na pielęgnacji. Odpowiednie oczyszczenie i nawilżenie jest bazą dla zdrowej cery. Koreański rynek kosmetyczny jest już ogromny i cały czas się powiększa. Świadomość konsumentów w tym kraju jest dużo większa w porównaniu z innymi. Nie ma tam miejsca na produkty ze słabszymi składami. Producenci nie śpią i cały czas wymyślają nowe produkty, aby prześcignąć konkurencję. W tym kraju nie ma czegoś takiego jak produkt przeciętny. Jest taki wybór bardzo dobrych kosmetyków w przeróżnych cenach, że nikt nie sięgnie po ten słabszy. Firmy kosmetyczne szczycą się naturalnymi, perfekcyjnie dobranymi składami. Aby zwrócić na swój produkt uwagę konsumenta powstają coraz to nowsze rodzaje opakowań. A przecież nie dość, że krem jest świetny, to jeszcze opakowanie przypomina pandę. Jakoś trzeba się wyróżnić na półce w sklepie.

 

Najpopularniejsze marki znajdziemy na półkach drogerii. Ale dlaczego tak chętnie po nie sięgamy? Dużą rolę gra tu zaufanie. Ufamy, że produkty, które kupujemy są naprawdę dobre. Są droższe niż wiele drogeryjnych firm, ale dużo lepszej jakości. Kto raz spróbował maseczki w płachcie nie sięgnie już po inną. Nie ma powodu, aby nie wierzyć, że te kosmetyki są dobre. Żaden Koreański producent nie pozwoli sobie na to. A marzenie o idealnej cerze ma chyba każda osoba na świecie. Tutaj marketing nie jest bardzo potrzebny. Produkty same siebie bronią dzięki perfekcyjnie przemyślanym składom i najwyższej jakości produktom użytym do produkcji.  Nie ma też co przywiązywać się do jednego konkretnego produktu. Większość kobiet ma swój ulubiony krem. Jednak żyjemy w takich czasach, że co chwile pojawia się jego ulepszona wersja. Warto ryzykować i kupować coś nowego.

 

Jeśli dalej nie przekonałeś się do zakupu, to może należałoby przeczytać książkę o Koreańskiej pielęgnacji?

 

 

fot. https://stock.adobe.com/pl/