Jakiś czas temu marka znana nam z butów torebek oraz ubrań postanowiła wkroczyć w zupełnie inna branżę. Projektanci mody zajęli się projektowaniem wnętrz, a dokładnie skupili się na akcesoriach kuchennych. We współpracy z marką SMEG stworzyli już linie wyposażenia do kuchni, a po pierwszych sukcesach wynikających z tej współpracy postanowili dalej rozwijać tę ideę.

Na pierwszym etapie współpracy firmy zajęły się stworzeniem robotów kuchennych. Urządzenia są zaprojektowane w taki sposób żeby ożywić wnętrze twojej kuchni. Królują tu barwy pomarańczowe, czerwienie i żółcie oraz mozaiki, które łączą jeszcze więcej barw.

W kolejnej kolekcji stworzonej we współpracy, twórcy skupili się na dużych urządzeniach, które są konieczne w każdej kuchni. Taka kolorowa lodówka bądź kuchenka może zmienić kuchnię nie do poznania i ożywić jej wystrój. Tym razem firma postanowiła bardziej zróżnicować kolekcje i stworzyć dwa warianty kolorystyczne, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

• Pierwszy wariant nawiązywał bezpośrednio do projektowanych wcześniej robotów. Królowały tu cieple barwy – pomarańcze, czerwienie oraz żółcie z rozmaitymi mozaikami i ciemniejszymi wstawkami bądź rysunkami.

• Drugi wariant był zupełnie inny. Niebieski połączony z białym sprawiał zupełnie inne wrażenie, ale elementem który był wspólny dla obu wersji była mozaika. Urządzenia nie miały na sobie gładkiego koloru, takiego, jaki widzimy najczęściej w sprzętach kuchennych.

Skąd wzięły się pomysły na taką stylizacje urządzeń?

Główna inspiracją była najwieksza włoska wyspa – Sycylia. Pierwszy motyw nawiązywał do suchego i ciepłego klimatu oraz roślinności, która rosła na wyspie. Sycylia posiada suche gleby w kolorach pomarańczy i czerwieni i właśnie to zostało przedstawione na obudowach urządzeń. Kolory niebieskie i białe z drugiego motywu wzięły się z morza otaczającego wyspę. Przy pięknej pogodzie błękit morza Śródziemnego jest właśnie taki, jaki na zaprojektowanej lodówce bądź kuchence. Różnorodne wzory i mozaiki pokazują różnorodność samej wyspy i przedstawiają to, co możemy na niej znaleźć. Do tego wyspa jest wyspa górzystą i taka mozaika pokazuje ukształtowanie jej powierzchni.

Na stronie firmy SMEG można też znaleźć limitowana edycję lodówek. Każda z nich posiada bardzo barwna obudowę przedstawiająca różne obrazy związane z życiem na wyspie.

Jak wiadomo, za wysoka jakością oraz oryginalnością produktów kryje się wysoka cena. Nie znamy jeszcze cen produktów z najnowszej kolekcji, ale możemy przypuszczaćć, że wyniosą one nawet od 35-50 tysięcy dolarów za lodówkę.