Ostatnio kondycja moich włosów znacznie się pogorszyła. Spowodowane jest to wieloma czynnikami zewnętrznymi. Najbardziej zrozumieją mnie kobiety o kręconej strukturze włosa. Jestem przekonana, że doskonale wiecie przez co przechodzę: kruchość, łamliwość i przede wszystkim suchość te trzy epitety doskonale opisują włosy naturalnie kręcone. Dlatego też przeszperałam cały internet w poszukiwaniu najbardziej sprawdzonych domowych sposobów na odbudowę struktury włosa.

Oto kilka z nich:

 

1.Odżywka z żelatyny spożywczej

Ta odżywka doskonale odbudowuje ubytki w strukturze włosa. Dlatego też  doskonale sprawdzi się właśnie u kobiet, które zmagają się z kruchymi, słabymi włosami. Przygotowanie jej jest niezwykle proste. Żelatynę wystarczy rozpuścić w niewielkiej ilości wody. Do całości dodajemy łyżeczkę octu jabłkowego i gotowe. Całość nakładamy na włosy ( trzymamy około 15minut).

 

2. Odżywka z olejku rycynowego 

Odżywka ta świetnie sprawdzi się u kobiet, które zmagają się z rzednącymi włosami. Dwie lub trzy łyżki (  w zależności od długości włosów) olejku rycynowego podgrzewamy w rondelku. Aby uzyskać jak najlepsze efekty odżywkę należy pozostawić na włosach prze około cztery godziny. Włosy należy owinąć folią i ręcznikiem. Zabieg najlepiej powtarzać raz w tygodniu.

 

3. Maseczka z żółtka kurzego  

Wykonanie tej maseczki jest niezwykle proste. Wystarczy, że zakupisz jedynie jedno jajko oraz awokado. Nasze składniki rozgniatamy i mieszamy ze sobą. Mieszankę wmasowujemy w końcówki włosów. Całość trzymamy około 10-15 minut. Włosy spłukujemy zimną wodą. Maseczka skierowana jest głównie dla pań, które chcą nawilżyć i odbudować swoje włosy.

 

4. Miód

Ta odżywka sprawi, że wasze włosy nabiorą błysku i staną się bardziej jedwabiste. Sto gram miodu należy wymieszać z dwiema łyżeczkami oliwy z oliwek. Odżywkę wcieramy w skórę głowy i we włosy. Następnie na głowę nakładamy foliowy czepek i pozostawiamy przez około pół godzinki. Całość spłukujemy ciepłą wodą.

 

5. Banany 

Ta odżywka jest stworzona z myślą o każdej kobiecie. Miąższ z banana nadaje włosom nie tylko sprężystości, ale  również blasku. Do jej wykonania potrzebujemy jedynie 120g banana wymieszanego wraz z jedną łyżeczką miodu. Całość trzymamy na włosach około 40 minut. Włosy spłukujemy letnią wodą. Pamiętajmy, że po użyciu tej mieszanki nie powinniśmy suszyć włosów suszarką.

 

6. Maseczka piwna 

Ta nieco kontrowersyjna maseczka świetnie sprawdzi się u kobiet, które walczą z szybko przetłuszczającymi się włosami. Jeżeli jesteś jedną z nich to ta mieszanka jest właśnie dla ciebie! Do jej przygotowanie potrzebujesz jedynie 1/4 szklanki jasnego piwa oraz jednego żółtka. Maseczkę nakładamy na wilgotne włosy. Trzymamy ją około 20 minut. Następnie całość spłukujemy letnią wodą.