Kokosowe raffaello w wersji light? Cudownie delikatne i rozpływające się w ustach. Oczywiście nie zabrakło chrupiącego blanszowanego migdała w środku. Rafaello bez dodatku cukru, a słodyczy wcale mu nie brakuje.

Składniki na ok. 20 sztuk: 
⚜️ 3/4 szklanki kaszy jaglanej
⚜️ 2 szklanki mleka krowiego u mnie 1,5 % tłuszczu (mi mleko nie szkodzi, dlatego od czasu do czasu dodaje właśnie takie, jeżeli jednak nie tolerujecie laktozy, to proponuje dodać mleko roślinne)
⚜️ 0,5 szklanki mleczka kokosowego
⚜️ 1 miarka odżywki białkowej – biała czekolada
⚜️ wiórki kokosowe do obtoczenia
⚜️ blanszowane migdały
Kasze płuczemy pod zimną, a następnie pod gorącą wodą – intensywnie – unikniemy gorzkiego posmaku. Część mleka mieszamy dokładnie w shakerze z białkiem. Opłukaną kaszę wsypujemy do garnka i zalewamy dwoma szklankami mleka wymieszanym z białkiem. Gotujemy ok. 15 min (do momentu aż kasza zmięknie). Po 10 min dodajemy również mleczko kokosowe. Dzięki dodaniu mleka krowiego nie potrzebny jest dodatkowy cukier (przynajmniej dla mnie kasza była wystarczająca słodka). Jeżeli jednak chcecie słodsze kulki (zwłaszcza gdy użyjecie mleka roślinnego), to proponuje dodać 2-3 łyżki miodu. Gdy kasza przestygnie miksujemy ją na gładką masę. Formujemy kulki, do środka wkładamy po migdale i całość obtaczamy w wiórkach kokosowych. Wstawiamy do lodówki na 2 h i zajadamy bez wyrzutów sumienia 😍 Smacznego!