Lubiecie naturalne kosmetyki? My też! Zwłaszcza takie, które możemy zrobić samodzielnie, ze składników, które akurat mamy w domu! Tworzymy maseczki, kremy nawilżające i domowe hydrolaty… Tym razem postanowiliśmy zrobić samodzielnie dezodorant. Z czego? Z oleju kokosowego! Wyszedł idealny! Przetestujcie go koniecznie – dzięki niemu codzienna pielęgnacja sprawia nam jeszcze więcej przyjemności.

Nie zawiera rakotwórczych substancji, nie przyczynia się do powiększania dziury ozonowej, a do tego ślicznie pachnie i…jest niezwykle skuteczny! Dezodorant z oleju kokosowego ma wspaniałe działanie bakteriobójcze, pochłania wilgoć i jest skuteczny nawet przez 12 godzin. Stosując go regularnie zapobiegacie nadmiernemu poceniu i pielęgnujecie delikatną okolicę pach. Jakie są jeszcze plusy tego kosmetyku DIY? Jest tani i wydajny! A robi się go niezwykle szybko!

Jak zrobić naturalny dezodorant w domu?

składniki:
– 1/2 szklanki płynnego oleju kokosowego
– 1/4 szklanki sody oczyszczonej
– 1/4 szklanki skrobii ziemniaczanej
– kilka kropel esencjonalnego olejku

Dokładnie połącz olej z sodą oczyszczoną, skrobią i olejkiem, następnie masę przelej do szklanego pojemniczka. Dezodorant należy aplikować szpatułką lub ręką.