Dbasz o swoje ciało, dostarczasz im odpowiednich składników odżywczych, ćwiczysz, chodzisz na spacery? A co z Twoim mózgiem? Czy wiedziałaś, że on też domaga się specjalnego traktowania? Nie bez powodu mówi się, że brahmi to ziele dla geniuszy! W znaczącym stopniu wpływa na koncentrację, zwiększa ilość komórek i połączeń nerwowych w mózgu. Przeczytajcie o tej niezwykłej roślinie i wypróbujcie ją w swojej diecie!

Bomba witaminowa dla mózgu!

Dłuższa pamięć, lepsza koncentracja, poprawa procesów poznawczych i kojarzenia… Jak to się dzieje, że w tej niepozornej roślince kryje się tyle dobrego? Brahmi ma ogromne ilości składników korzystnie wpływających na pracę mózgu – są to: saponiny sterydowe, alkaloidy, flawonoidy, glikozydy i fitosterole. Stosowanie ekstraktu z brahmi może działać również antydepresyjnie – bakozydy, czyli substancje zawarte w bacopa monnieri pobudzają wytwarzanie serotoniny i dopaminy..

Brahmi wykazuje też działanie widoczne gołym okiem. Przede wszystkim przyspieszają gojenie się ran, działają przeciwzapalnie, odkażają, likwidują trądzik oraz niwelują powstawanie cellulitu i blizn!

Dla kogo?

Brahmi powinni dodać do swojej diety wszyscy, którzy mają kłopoty z pamięcią, z koncentracją, chcą zabezpieczyć się przed chorobami w przyszłości np. Alzheimerem. Jest to idealny naturalny suplement diety dla pracujących umysłowo, studentów, uczniów. Jednymi przeciwwskazaniami do stosowania ziół Brahmi jest ciąża, karmienie piersią, nadciśnienie i przyjmowanie leków nasennych.
Przed zakupem warto zwrócić uwagę, czy zioła Brahmi pochodzą z certyfikowanej uprawy. Jaka jest najbardziej optymalna dawka? Lekarze zalecają 200 mg. Spróbujecie?

źródła: arturopolski.pl, poradnikzdrowie.pl