Co robić, gdy jest zimno? Zawinąć się w koc i pić gorącą herbatę oglądając ulubiony film na Netfliksie, zmusić się do wyjścia na rozgrzewający trening, albo… wybrać się na łyżwy! Podczas ślizgania się na lodowisku poprawisz koordynację ruchową, wzmocnisz odporność i spalisz ponad 400 kcal w godzinę! Zobacz listę lodowisk, wybierz to, które najbardziej ci odpowiada i pędź na łyżwy!

Torwar

gdzie: ul. Łazienkowska 6a
ceny:
Normalny – 13 zł
Ulgowy – 9 zł
Opiekun dziecka – 2 zł
Wypożyczenie łyżew – 8 zł
Wypożyczenie kasku – 3 zł
Wypożyczenie pingwina – 10 zł / pół godziny
Nauka jazdy – 35 zł / pół godziny

Zdecydowanym plusem lodowiska Torwar jest jego wielkość – ma ok. 1700 m2. Na Torwar dosyć łatwo się dostać, nie powinno być też większego problemu z parkowaniem. Do minusów można zaliczyć cenę – w Warszawie znajduje się kilka lodowisk, na których za godzinę jeżdżenia zapłacimy jedynie 10 zł.
Godziny otwarcia wyglądają następująco:

Lodowisko pod Pałacem Kultury

fot. gazeta.pl

gdzie: PKiN, od ul. Świętokrzyskiej
ceny: darmowe!

Lodowisko przed Pałacem Kultury i Nauki otwarte jest codziennie w godzinach od 10.00 do 21.00. W tym czasie przewidziane są dwie godzinne przerwy technologiczne o godz. 13.00 i 17.00. Wstęp na ślizgawkę jest bezpłatny. Jednocześnie ze ślizgawki korzystać może nawet 150 osób. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy, przygotowano blisko 400 par. Dla najmłodszych, stawiających pierwsze kroki na lodzie, czekają również specjalne, urocze pingwinki i misie do nauki jazdy. Ekolodowisko przed Pałacem Kultury i Nauki będzie działało do końca lutego 2017 r.

Lodowisko na starówce

fot. Gazeta Wyborcza

gdzie: Rynek Starego Miasta
ceny: darmowe!

Lodowisko Rynek Starego Miasta otwarte jest codziennie w godz.: 10:00-21:00. Nie jest one największe, ale zdecydowanym plusem jest jego otoczenie, a także cena – to jedno z kilku lodowisk w stolicy, za które nie zapłacimy ani złotówki. Warto wybrać się tu podczas tygodnia, nie w weekend – podczas soboty i niedzieli do lodowiska często trzeba ustawiać się w kolejce!

Lodowisko Zimowy Narodowy

fot. Gazeta.pl

gdzie: Stadion Narodowy
ceny: w tygodniu – ulgowy – 10 zł, normalny – 13 zł; w weekendy – ulgowy – 11 zł, normalny – 14 zł, wypożyczenie łyżew – 10 zł, wypożyczenie pingwinka – 10 zł

Największe lodowisko w Warszawie! Znajdują się na nim dwie przestrzenie – Lodowisko A – to lodowisko służące do jazdy rekreacyjnej dla dzieci i dorosłych. To właśnie tutaj, w piątkowe i sobotnie wieczory, odbywa się najlepsza impreza w mieście – „Disco lodowisko z 4FUN.TV”, czyli super muzyka, zabawa i liczne konkursy. Tura trwa 75min. Lodowisko B, natomiast, to dwa połączone lodowiska, które służą do jazdy rekreacyjnej. Mniejsze z lodowisk jest miejscem weekendowych zajęć dla najmłodszych, w trakcie których dzieci uczą się jazdy na łyżwach poprzez zabawę. Tura trwa również 75min.
Dodatkowo, można skorzystać z curlingu, Bumper Cars i skateparku. A po sportowych emocjach czeka na Was Stacja Grzewcza lub Costa!

Figlowisko

gdzie: al. Komisji Edukacji Narodowej 60
cena: 15 zł, 10 zł – wypożyczenie łyżew

Na tafli o powierzchni 1100 m2 możemy tu jeździć przez całą dobę, 7 dni w tygodniu! Przy wejściu płaci się za pierwszą godzinę jazdy, druga i trzecia jest bezpłatna. Bilet kosztuje 15 zł. Można kupić również karnet bezterminowy na 7 wejść godzinnych z drugą i trzecią godziną gratis. Jego koszt to 57 zł. Wypożyczenie łyżew kosztuje 10 zł.