Której z nas nie podoba się piękna, jasna i promienna skóra Koreanek? Próbujemy im dorównać, kupujemy koreańskie (coraz bardziej popularne!) kosmetyki, zalewamy instagram zdjęciami masek przypominającymi pyszczki zwierząt, testujemy aloesowe żele, delikatne kremy i różnego rodzaju serum. Nie zawsze nam się jednak udaje uzyskać efekt „baby face”. W czym tkwi sekret? W długofalowej pielęgnacji. To właśnie ona jest także filarem nowego trendu prosto z Korei – glass skin, czyli perfekcyjnej skóry na twarzy, która lśni, jak tafla lustra.

Glass skin, czyli…

Glass skin to po prostu idealnie wygładzona i intensywnie nawilżona skóra. Tak wypielęgnowana twarz ma na celu podkreślenie tego, co Koreanki cenią u siebie niezmiernie – wypoczętej, młodej (!), nieskazitelnej cery.

Czy chodzi o rozświetlenie? Jak osiągnąć efekt glass skin? Dziewczyny przyzwyczajone do szybkich efektów i zwolenniczki makijażowych trików będą rozczarowane. Glass skin osiągamy tylko i wyłącznie dzięki wytrwałej i regularnej pielęgnacji oraz odpowiedniemu doborze kosmetyków. Po pierwsze – skórę należy złuszczyć, by maksymalnie ją wyrównać. Potem, na oczyszczonej skórze należy rozprowadzić serum i kilka warstw bardzo lekkiego kremu. Na tak przygotowaną skórę nakładamy preparaty wzmacniające blask. No makeup trend dla odważnych, lub – nie mających nic do ukrycia. Czy glass skin stanie się nową modą na instagramie także w Polsce? Zobaczymy!

źródło: www.refinery29.com