Poniedziałek a my o drinkach? Na takiego wręcz wskazane pójść!
Co to za cuda? Już tłumacze.. Chodzi o terapie witaminowe w kroplówkach. Nowa moda, nowa inwestycja w zdrowie.

Kliniki witaminowe z powodzeniem rozprzestrzeniają swoją działalność na całym świecie. W Polsce są jednak wciąż nowością.
Niestety polska służba zdrowia pozostaje u boku radykalnych rozwiązań i zamiast skierowania na witaminowe kuracje, dostajemy kolejną receptę na antybiotyk. Oczywiście takie nowoczesne terapie nie są przeznaczone tylko dla osób chorych.
Mogą z niej korzystać m.in.: sportowcy, którzy chcą odzyskać energię po ciężkich treningach; panie, które pragną poprawić stan swojej skóry oraz osoby, które wciąż szukają doskonałego lekarstwa na kaca.

Wszystko dzieje się za pomocą odpowiednio dobranych preparatów, podanych dożylnie.Wlew dożylny poprzedza spotkanie z lekarzem, który przeprowadza z nami wywiad i zleca badania. To, jaki rodzaj terapii jest przeznaczony dla nas, zależy od trybu życia, nawyków żywieniowych i schorzeń pacjenta. Czego innego będzie potrzebował człowiek aktywny sportowo a czego innego zestresowany biznesmen.

Warto dodać, że kroplówkowe terapie to rozwiązanie ekspresowe. Zawartość kroplówki natychmiast trafia do krwiobiegu, powodując, (w zależności od podanego preparatu) regenerację, oczyszczenie organizmu bądź zwiększenie odporności. Natomiast popularne środki doustne muszą być przez organizm odpowiednio przetworzone, co zabiera o wiele więcej czasu.

Mam nadzieję, że kliniki witaminowe w Polsce nie bedą chwilowym trendem i ich popularność znacznie wzrośnie.
Tym bardziej teraz, gdy nasze jedzenie jest często ubogie w witaminy. Do tego dochodzi stres i mnóstwo używek, okradających nasze życie z substancji odżywczych.

Nawet jeśli bardzo boisz się igieł, wkłuć itd., myślę, że chwila dyskomfortu towarzysząca zakładaniu wenflonu pójdzie w zapomnienie, gdy wygodnie usiądziesz w fotelu i spędzisz miło czas w towarzystwie laptopa, gazety albo innych wielbicieli kroplówek. Można też pomilczeć i nacieszyć się chwilą oddechu, zapominając o codziennym zabieganiu i chaosie.

Korzystaliście już z takich terapii?