Jakie zastosowanie może mieć majonez? Czy kawa może służyć nie tylko do picia? Czy cukier może mieć pozytywny wpływ? W tym artykule znajdziecie odpowiedź na te i inne pytania związane z wykorzystaniem tradycyjnych produktów w nieco inny sposób.

Majonez – maska do włosów

Majonez to bomba dietetyczna. Składa się z jajek, cukru, oleju. Choć w diecie nie jest polecane nikomu, tak w kosmetyce może mieć on pozytywne działanie.

Nakładanie go na włosy, co może wydawać się dziwne, sprawia, że stają się one znacznie bardziej miękkie i lśniące. Wystarczy nałożyć go nas 10 minut, po czym dokładnie zmyć.

 

Sól – gładsze stopy

W diecie jest poniekąd niezbędna, jednak warto zachować umiar. Nadmierna jej ilość powoduje nadciśnienie i może prowadzić do chorób serca czy udaru mózgu.

Sól w kosmetyce może być wykorzystywana jako naturalny peeling bądź sposób na zmniejszanie przykrego zapachu stóp. Wystarczy, że wymoczycie nogi przez 10 minut w ciepłej wodzie z dużą ilością soli.

 

Kawa – mniej cellulitu

Kofeina zawarta w kawie może nie tylko nas pobudzać, ale także mieć działanie ujędrniąjące ciało i rozbijające cellulit.

Stosowanie schłodzonych fusów kawy na skórze i wmasowywanie ich kulistymi ruchami może sprawić, że rozbijemy cellulit i poprawimy wygląd skóry.

 

Cukier – sucha, gładka skóra

Biały cukier nazywany jest białą śmiercią. Nie bez powodu. To on jest przyczyną zwiększającej się ilości zachorowań na cukrzycę i choroby serca. To on prowadzi do otyłości.

Cukier może mieć jednak pozytywne właściwości, mianowicie stosowany jako peeling działa oczyszczające, wygładzająco oraz regeneracyjnie na skórę.

Wymieszaj łyżkę cukru z niewielka ilością wody i wmasuj w skórę. Dodatkowo, możesz połączyć to z olejem kokosowym.

 

Herbata – zmniejszony stan zapalny skóry

Herbata to źródło antyoksydantów, które są ochroną przed wpływem wolnych rodników. Ma pozytywne działanie na układ trawienny, ciśnienie krwi i pracę mózgu.

Oprócz tego, okłady z herbaty mogą służyć zarówno jako lek przeciwbólowy oraz okład na gojące się rany czy stany zapalne.

 

Ziemniaki – sińce od oczami

Ziemniaki to nasze ulubione źródło węglowodanów. Nie są one jednak tak „zdrowe” jak niegdyś uważaliśmy. Zawarta w nich skrobia może łatwo prowadzić do nadwagi i otyłości.

Surowe ziemniaki zawierają enzym o nazwie – katecholaza. Może mieć on wpływ na zmniejszanie obrzęków i sińców pod oczami. Zatem, jeśli chcecie się ich pozbyć, warto plastry surowych ziemniaków położyć na zamkniętych powiekach i pozostawić przez kilka minut.

 

Czekolada – maska na twarz

Mało kto nie lubi czekolady. Jak się jej oprzeć? Te gorzkie rodzaje z najwyższym % udziałem kakao mają pozytywne działanie zdrowotne. Zawierają dużo polifenoli i antyoksydantów. Są także dobrym źródłem minerałów i energii.

Może być ona stosowana także jako maska na twarz. Wystarczy rozpuścić czekoladę, schłodzić ją i zrobić sobie 10-minutowy okład.