Wielbiciele KFC dostali od sieci fastfoodów możliwość zakupu bombek w kształcie nóżek kurczaka, frytek i nuggetsów, kawiarnie proponują kawy w kształcie Mikołaja, kubki ceramiczne w kształcie bałwanków… Przed Świętami firmy prześcigają się w wymyślaniu promocji, nowych produktów, limitowanych edycji swoich produktów, by przyciągąć jak najwięcej klientów. Niektóre pomysły (do takich należy między innymi projekt KFC) wydają nam się kompletnie oderwane od rzeczywistości. Chętnie poznalibyśmy osobę decydującą się zawieszenie na swojej choince szklanych kurczaków i logo fastfoodowej marki.
Kurczaki na choince nie są jednak najbardziej zaskakującą świąteczną promocją. Dziś rano dowiedzieliśmy się o pomyśle Dolce&Gabbana, który proponuje świąteczny… makaron!

Moda w kuchni

Luksusowa moda w kuchni? Dolce&Gabbana chce nas ubierać, perfumować i karmić. Jeśli zastanawiacie się nad tym, czego wam w życiu brakuje – być może jest to markowy makaron. Za – bagatela – 110 dolarów. Tyle kosztować ma puszka pełna węglowodanów zaprojektowanych (sic!) przez włoski dom mody. Makaron powstał w kolaboracji z firmą „Pasta Di Martino” – jest wykonany według tradycyjnej receptury, a na jego płatkach znajdują się ilustracje przedstawiające włoskie krajobrazy – Milan Duomo, czy Krzywą Wieżę w Pizie.

Jak wygląda drogocenna puszka? Każde opakowanie ma świąteczny obrazek szczęśliwej rodziny, która wspólnie je makaron. W ekskluzywnej serii znajdziemy makarony spaghetti, paccheri, penne mezzani rigate i mista corta. Makaron można kupić w sklepach Di Martino w Neapolu i Bolonii oraz online. Oferta ważna jest tylko do Bożego Narodzenia.