O tym jak trudno być kobietą ”idealną”

 

Nie da się dogodzić wszystkim, a szczególnie ludziom Internetu.
Zdaniem internautów kobieta ma:

Być ładna, ale bez przesady, bo wtedy wprawia innych w kompleksy 
i następuje fala hejtów i oskarżeń o operacje plastyczne i czego to ludzie nie wymyślą jeszcze, w tych swoich głowach pełnych nienawiści i zazdrości.

Być pomalowana, ponieważ w innym przypadku wydaje się zaniedbana. Nie można jednak malować się za mocno, w takim wypadku również nie obejdzie się bez krzywdzących komentarzy, a nawet wyzwisk.

Być szczupła, ale niezbyt chuda i niezbyt gruba. W tym przypadku szczególnie trudno dogodzić ludziom. Kiedy mamy chude ciało 
(ZA chude) nietrudno spotkać się z pytaniami: „chora jesteś?”, „dobrze się czujesz?” oraz co często się zdarza oskarżeniami o anoreksję. Często ludzie wytykają takim osobom, że nie dbają o siebie, ponieważ tak samo jak 
w przypadku otyłości – „jak można dopuścić swoje ciało do takiego stanu?” . Jeśli zaś mowa o wspomnianej wcześniej otyłości – tutaj również nie jest łatwo. Pojawiają się oskarżenia o chorobę, porady jak schudnąć (najczęściej od osób które nigdy nie były w podobnej sytuacji, ale mają wyjątkowo dużo do powiedzenia), niezręczne pytania i sugestie, no i oczywiście nie obejdzie się bez wyzwisk.

Być wykształcona, ale bez przesady, bo nikt nie lubi mądrali. W tym przypadku najlepiej zbytnią wiedzę, po prostu ukrywać przed światłem dziennym. A niech taka kobieta osiągnie jakikolwiek sukces – nie istotne czy będzie to sukces w szkole czy w pracy. Grono wrogów się powiększa.
Urodzić dzieci, ale niezbyt wcześnie bo wtedy to „wpadka”, ale też nie za późno bo wtedy jest egocentryczną karierowiczką.
Jeśli zaś nie masz dzieci w planach to „na pewno jeszcze zmądrzejesz”.
Wrócić po macierzyńskim do pracy, niezbyt wcześnie bo wtedy jesteś złą matką, a jak za późno to leniwą kurą domową.

Na ten temat można by pisać godzinami i nie wyczerpałby się. Mimo to mam nadzieję, że taka ilość paradoksalnych przykładów uświadomi wam jedno – nie ważne czego oczekują o was ludzie, macie być sobą i być po prostu szczęśliwi. Niby banał, ale czasem warto spojrzeć na niego z innej perspektywy.

 

A jakie są wasze doświadczenia? Czego od was oczekuje świat?

KINGA GRYC
0Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów
0.0