Wiele kobiet obawia się stosowania suplementów diety. Wynika to często z przekonania, że stosowanie ich przeznaczone jest głównie dla mężczyzn. Rzeczywiście prawdą  jest, że niektóre z nich są skierowane głównie dla nich jednak rzekomy podział na te damskie  jak i męskie w zasadzie nie istnieje. Wracając do produktu jakim jest BCAA warto zwrócić szczególną uwagę czym tak właściwie jest ten suplement oraz jakie ma on zastosowanie w diecie kobiety- sportowca.

 

                                                                                   BCAA, a kobieta 

 

Firma testosterone.pl zastosowała bardzo ciekawe połączenie. W tym wypadku producent postanowił wzbogacić swój produkt dodatkowo o  cytrulinę. To połączenie doskonale wpływa na poprawę kondycji mięśni oraz zdecydowanie zapobiega ich zmęczeniu. Wiele osób podaje wątpliwościom działanie tego produktu. Miałam okazje osobiście testować kilkukrotnie ten produkt i według mnie ma on spore odzwierciedlenie w procesie  regeneracji mięśniowej.

BCAA- badania 

W 2012 roku opublikowano jedno z nowszych badań dotyczących skuteczności tego suplementu  przeprowadzonych w „Journal of International Sports Nutrition”. Młodzi sportowcy stosowali  BCAA w ilości 10g przed snem i 10g rano. Po dokładnie 7 dniach zostali poproszeni o zmianę pory przyjmowania aminokwasów. Nowe pory miały obejmować czas przed i po treningu. Każdy z uczestników biorących udział w badaniu wykonywał specjalne ćwiczenia, które miały zwiększyć obolałość mięśni po treningu. Wyniki spektakularnie podkreśliły działanie suplementu. Młodzi sportowcy zdecydowanie wykazywali mniejszą obolałość mięśniową oraz ku zaskoczeniu  badaczy wykazali się oni większą siłą co za tym idzie ich trening był bardziej efektowny.

Kiedy stosować BCAA? 

Wszyscy wiemy, że przyjmowanie białek przed treningiem siłowym podnosi poziom aminokwasów we krwi. Jednak nie wiele osób jest świadomych tego, że to właśnie BCAA zwiększa poziom aminokwasów w naszych mięśniach dzięki czemu możemy skutecznie  zapobiec degradacji białek. Najbardziej optymalna porcja BCAA wynosi 10g przed treningiem i 10g po treningu. Koniecznie dajcie nam znać jak ten suplement sprawdził się u was!