Pudrowy róż odchodzi do lamusa! Teraz czas na zupełnie inny kolor! Zdominował większość zdjęć na Pintereście, jest coraz bardziej widoczny w modzie, w dodatkach do mieszkania oraz w makijażu. To kolor… szałwiowy!

Odcień sage green symbolizuje nadzieję, harmonię, spokój. Działa na umysł uspokajająco i relaksująco. Kolor ten pojawił się w najnowszej kolekcji Ikea, zobaczymy go także wśród dodatków w sklepie Tiger, a także w popularnych dyskontach odzieżowych.

Dlaczego zielony uspokaja?

Kolor ten idealnie nadaje się do relaksacji gdyż poprzez swoje oddziaływanie rozluźnia i łagodzi napięcia oraz pomaga utrzymać w równowadze energię zarówno fizyczną jak i psychiczną. Pomaga się odprężyć po długiej pracy umysłowej.

Jakie jest znaczenie koloru zielonego?

Na stronie zenforest.wordpress.com czytamy:

Kolor zielony to cudowne przestrzenie łąk i lasów, ożywcze, wyciszające, przyjazne. Daje nam relaks, kojarząc się z odpoczynkiem na łonie natury. Przyroda jest tą cząstką świata, która pozostaje całkowicie w harmonii z kosmosem, dlatego tez ubieranie zielonego koloru daje nam namiastkę tej harmonii, tego wyciszenia i odprężenia, którego w naszym zabieganym życiu szczególnie nam wszystkim brakuje. Zielony to kolor tych wszystkich, którzy są wewnętrznie bardzo zmęczeni, którzy czują w sobie chaos.

Najchętniej noszą zieleń osoby, które czują ogromną potrzebę uporządkowania swoich emocji, którym brakuje wewnętrznej harmonii. Podświadomie odwołują się do barw natury, jakby sam dotyk tego ożywczego koloru przynosił ukojenie i szansę odnalezienia odpowiedzi na nurtujące pytania. Sygnalizują nim brak wewnętrznego uporządkowania, potrzebę odpoczynku psychicznego i odnalezienia własnej drogi. Jednocześnie niekoniecznie chcą się do tego przyznawać, bo tajnym odpowiednikiem zieleni jest SZARY.
Główne przesłanie zieleni to: jestem bardzo wrażliwy, chcę wyciszyć się i skupić na sobie, by odnaleźć równowagę, tęsknię do harmonii i ładu.