Firma Procter&Gamble przeznacza specjalne środki na kampanie równościowe.Marka Gillette stworzyła w niedzielę reklamę obrazującą że prawdziwa męskość nie jest związana z agresją i dominacją, a wręcz przeciwnie z obroną słabszych. W reklamie pokazują jak złym zachowaniem jest seksizm oraz molestowanie seksualne.

Reklama przedstawia czasem w trochę wyolbrzymionym stopniu zachowania mężczyzn co odebrało negatywny odbiór wśród mężczyzn na całym świecie. Możemy przeczytać wiele negatywnych komentarzy skierowanych w stronę marki Gilette. Internauci jednak słabo argumentują swój sprzeciw, sami sobie przeczą argumentując to komentarzami typu negatywne męskie zachowania są „wpisane w bycie mężczyzną”, a Gillette wypuszcza „lewacki bełkot” i „niszczy sobie reputację”.

Polacy również po obejrzeniu reklamy również mają skrajne emocje z nią związane jedni piszą, że reklama to „atak na mężczyzn”, inni cieszą się że w końcu poruszany jest tak poważny temat i przestaje być tematem tabu.  Z ogólnodostępnych statystyk wynika już fakt potwierdzający ze dzieje się źle bo aż 90% sprawców przestępstw to mężczyźni, w Polsce aż 87% kobiet jest w stanie potwierdzić że przynajmniej raz w życiu spotkały się z jakąś formą molestowania seksualnego.

Gillette pokazała tylko, jak bardzo potrzebne są kampanie równościowe. Do ludzi bardziej trafia coś co wzbudzi w nich emocje , a niestety te negatywne zostają nam na dłużej w pamięci a o to też chodzi w kampaniach tego typu.