Dziennik The Jerusalem Post donosi, że izraelscy naukowcy zajmujący się badaniami nad nowotworem przygotowują lek, który juz w przyszłym roku może służyć pomocy milionom ludzi. Jak zapowiadają naukowcy, lek może już po kilku tygodniach niszczyć całkowicie komórki rakowe i przywracać zdrowie.

Dan Aridor – dyrektor generalny firmy Accelerated Evolution Biotechnologies, prowadzący zespołem naukowców powiedział, że dzięki kombinacji peptydów skierowanych przeciw komórkom nowotworowym uda się je całkowicie zlikwidować.

W opinii Aridora, opracowywana kuracja przeciwnowotworowa będzie skuteczna od pierwszego dnia, będzie obejmowała okres kilku tygodni i nie będzie miała żadnych lub minimalne skutki uboczne. Dodatkowo jej zaletą mają być znacznie niższe koszty niż większość innych metod leczenia dostępnych obecnie na rynku.

Wedle badań, opracowanie tej technologii walki z rakiem skazane jest na sukces, gdyż wedle założeń nowy lek atakować będzie trzy receptory nowotworowe na raz, a komórki rakowe nie są w stanie replikować się w tak szybkim tempie.

Warto pamiętać jednak o tym, że mimo chęci stworzenia czegoś tak przełomowego, to badania kliniczne mogą zająć trochę czasu. Zanim lek zostałby dopuszczony do sprzedaży prawdopodobnie minie jeszcze kilka lat.