„Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać” – Walt Disney

Coś w tym jest… Nie ma chyba człowieka bez marzeń? Każdy z nas je ma – jedni mniejsze, drudzy większe, choć dla każdego jest to coś ponad, coś pięknego, pożądanego. Marzenia powinny determinować nas do działania, choć nie zawsze się tak dzieje. Dlaczego?!
Idąc tokiem myślenia Disney’a każdy z nas może to osiągnąć.

Oczywiście, ale … pod warunkiem, że:

→ przestaniesz wiecznie narzekać
Chcesz cały czas widzieć świat w czarnych barwach, gdzie wszystko jest na nie? Ciągle nie wierzysz, że możesz cokolwiek zdziałać. A w czym Ty jesteś gorsza od innych?! Pozytywne myśli ściągają pozytywne rzeczy. Myśleć pozytywnie to przekształcić daną sytuację w najlepszą, uczynić optimum z tego co już masz. Serio.

→ wyrzucisz ze słownika “gdyby”
Znasz powiedzenie: “gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem”? Właśnie! Po co tracić energię i czas na stawianie sobie naciąganych hipotez. Wpędzasz się niepotrzebnie w frustrację. Przeszłości nie zmienisz, a przyszłości jeszcze nie ma. Masz tylko teraźniejszość do wyboru, więc skup się na tym co masz i czego chcesz.

→ STOP dla usprawiedliwień
Obecnie panuje duża tendencja do usprawiedliwień – a to nie mam czasu, a to szkoła, dzieci, pora roku, dzień tygodnia. O matkooooo…. Próbujemy oszukać chyba samych siebie, liczymy na to, że ktoś nas rozgrzeszy. Każdą przeszkodę można przeskoczyć.

Skoro chcesz coś zmienić, osiągnąć to chyba powinnaś szukać rozwiązań a nie wymówek. Nawet najmniejsze kroki to już stumilowy ruch.

Co zatem należy zrobić?

→ Działać!
Bez względu na to co mówią inni – czy Cię popierają czy też nie. Pomyśl o tym co Ci w duszy gra. Ryzyko? Poproszę. Bierz w ciemno, bo kto nie ryzykuje nie pije szampana. Pomyśl z ilu rzeczy już zrezygnowałaś, bo ktoś Cię skrytykował. A może ktoś się mylił? Może ta czy tamta droga była dobra dla Ciebie. Nikt nie powinien mieć wpływu na nasze wybory. Jeśli się sparzysz to wyciągniesz wnioski na przyszłość i pójdziesz dalej – mądrzejsza! Ha! Ważne, by nawet z negatywnych sytuacji wyciągać choć ziarenko pozytywnych aspektów. Wtedy spojrzysz inaczej na świat.

→ Otaczać się dobrymi ludźmi
Jeśli będą obok Ciebie ludzie, którzy życzą Ci dobrze to możesz więcej. Wśród pozytywnych ludzi możesz więcej. To oni mogą być Twoim motorem napędowym. Wiesz, że zawsze możesz liczyć na ich pomoc, zarażają swoim optymizmem.
Toksyczni ludzie zawsze będą ściągać Cię w dół. Ludzie czasem wolą hejtować niż powiedzieć dobre słowo. Można z tym się nawet spotkać w Internecie. Naprawdę nie rozumiem takiego toku myślenia, no ale… każdy oferuje to co posiada… Nie znamy się a podkładamy sobie szpile… bo ktoś lepiej wygląda, próbuje spełniać marzenia.

→ wprowadzić plan w czyn
Jeśli całe życie będziesz czekać na odpowiedni moment to ciągle będziesz stać w miejscu. Marzenia same się nie spełniają. Trzeba obrać kierunek i dążyć uparcie do celu.

Choć…
Nic nie musisz – możesz wszystko.

Wybór jest Twój! Co wybierasz?

MARCELINA PAPROCKA
0Wynik ogólny
Ocena czytelników 2 Głosów
10.0