„Rzuć pracę w korpo i pojedź głaskać kozy”, „Rzuć pracę i jedź testować najdroższe hotele świata”… Pomysłów na to, co robić, gdy praca zaczyna cię denerwować powstało nagle niesamowicie wiele. Oczywiście, większość z nich nie zostanie nigdy zrealizowana, lecz wydźwięk tego typu artykułów ma na celu nie tyle przekonanie cię do natychmiastowego zmiany pracy, ale do tego, byś chociaż na chwilę zatrzymał się i zastanowił – czy naprawdę nie możesz na chwilę sobie odpuścić? Zamknij oczy i pomyśl o swojej pracy marzeń. Nawet, jeśli pracą marzeń wydawać się może tylko na chwilę. W końcu kto z was czułby się tak naprawdę szczęśliwy do końca życia żyjąc na polu i głaszcząc kozy? A gdyby tak… dostawać pieniądze za testowanie nowych rodzajów pizzy? Brzmi nierealnie? Cóż, to prawda. Nawet jeśli doskonale wiesz, że praca na takim stanowisku brzmi absurdalnie, zamknij na chwilę oczy i wyobraź sobie siebie jako Cheatmeal Testera. A potem zamów pizzę. Bo czemu nie!

Pizza Tester

Bath Pizza Co. z siedzibą w Bath, Somerset w Anglii, poszukuje profesjonalnego testera pizzy w niepełnym wymiarze godzin. Zgodnie z opisem na stronie internetowej firmy, praca zawiera wynagrodzenie podstawowe, a także posiłki – będące, oczywiście, różnymi rodzajami pizzy. W ogłoszeniu możemy przeczytać:

Szukamy prawdziwego wielbiciela pizzy. Do jego zadań będzie należało przetestowanie naszego nowego menu, przekazanie opinii naszym szefom szefów kuchni i pomoc w udoskonaleniu dań.

Jeśli ogłoszenie ciebie przekonało i akurat nie jesteś na redukcji, tylko robisz masę – cóż – możesz złożyć swoje CV. Pamiętaj tylko, że oznacza to przeniesienie się do Anglii. Czego się jednak nie robi dla pizzy!