Wszechobecny pudrowy różowy powoli traci swoją popularność. Podczas Paris Fashion Week w stylizacjach królował intensywny odcień koloru żółtego.

Skąd wzięła się nazwa „Gen-Z Yellow”? Została ona wymyślona przez autorkę bloga Man Repeller. Na swojej stronie wyraziła ona niezadowolenie z powodu przesytu różowego koloru Millenialsów w modzie i designie, a także zapowiedziała erę koloru żółtego!

Podobnie jak Millenial Pink, Gen-Z Yellow nie jest jednym konkretnym odcieniem. Ma wiele wariacji! Już niedługo cały internet prawdopodobnie będzie wyglądał jak wnętrze banana!

przewiduje na blogu.

Wszędzie żółto!

Pojawił się w teledysku do „Hold Up” Beyonce, teraz zdominował wybiegi i instagramowe konta! Gen Z Yellow bije rekordy popularności na ściankach – pokochały go takie gwiazdy jak Gigi Hadid, Blake Lively, Milly Bobby Brown i Alexa Chung.

Jego popularność prawdopodobnie w tym sezonie jest zaskakująca, biorąc pod uwagę, że optymistyczne odcienie żonkila od dawna są cechą charakterystyczną wiosenno-letnich wybiegów, jednak w tym roku ma on mieć szczególne i symboliczne znaczenie.

Znany również jako „Notice Me Yellow”, zwraca uwagę na to cechy przypisywane generacji Z. Eksperci uważają, że „bezczelny” odcień jest synonimem dzisiejszych młodych ludzi. Według nich, młodzi generacji Z są odważniejsi i bardziej transgresywni niż ich starsi znajomi.
Żółty jest nostalgiczny z jednoczesnym zachowaniem nowoczesności. Ma zapał, energię, optymizm. Będziemy go nosić, a wy?