Jaka jest różnica między mydłem w kostce a żelem pod prysznic? Oba produkty przecież spełniają swoją główną rolę – myją. Ale jaka jest różnica? Jakie są cechy wspólne? A jakie różnice?

NATURALNE MYDŁO W KOSTCE

Wykonane tradycyjną metodą na ługu sodowym. Zazwyczaj metodą na zimno. Poziom piany jest zależy od użytych tłuszczy. Dzięki niezmydlonym tłuszczom natłuszcza i pielęgnuje naszą skórę (super fat). Typ mydła reguluje to jakie damy dodatki (glinki, węgiel, olejki eteryczne, dziegieć). Mydła możemy użyć zarówno do twarzy jak i ciała. Mocno pielęgnuje. Dodatkowych właściwości dodane maceraty na ziołach (zioła macerowane w oleju), bądź hydrolaty, napary (przefiltrowane zioła na wodzie). Dzięki temu możemy stworzyć różnego typu mydła na różne problemy ze skórą. Mydło może poradzić sobie z trądzikiem, AZS, łuszczycą, wysuszoną skórą, przetłuszczoną skórą i wieloma innymi. Jednak forma kostki nie każdemu pasuje, ale jest bardzo wydajna.

ŻEL POD PRYSZNIC

Wykonany na detergencie myjącym. Nie zawsze tym najdelikatniejszym. Jeśli nie masz podstawowej wiedzy w czytaniu składów kosmetyków, będzie ciężko rozszyfrować który został użyty. Detergent może uczulać, powodować wysypkę. Dodatki naturalne takie jak oleje są w znikomych ilościach. Jeśli nie zdecydujemy się na żel wykonany przez firmę produkującą naturalne kosmetyki, niestety możemy spodziewać się bardzo słabego składu. Plusem jest forma. Dla większości osób jego forma jest wygodniejsza niż kostki. Zdecydowanie dużo mniej wydajny w porównaniu z kostką. Dla wielu osób żele mają dużo mniej właściwości myjących.

Podsumowując, co jest lepsze? Jeśli porównujemy zarówno żel jak i mydło wykonane przez firma produkującą naturalne kosmetyki, to wybór zależy tylko od preferencji formy. Natomiast naturalne mydło, a żel pod prysznic z supermarketu to dwie różne bajki. Mydło wypada zdecydowanie lepiej. Dodatkowo nie tworzymy śmieci plastikowych. Naturalna kostka kosztuje tyle co żel, a starcza na dużo dłużej i jest przyjazna dla środowiska. Zdecydowanie więcej plusów jest za kostką. Jednak wszystko zależy od preferencji użytkownika.

Autor: Ola Zygmunt