Sportowy kalendarz wychodzący poza schematy! Blizny, ślady po złamaniach, zadrapania, nadwyrężone mięśnie… Cudowne zdjęcia Dominiki Cudy to prawdziwa opowieść o pasji i poświęceniu.

Na zdjęciach przedstawieni zostali zarówno zawodowi sportowcy, jak i amatorzy z różnych krajów. Olimpijczycy, trenerzy i prawdziwi pasjonaci zostali ukazani w sposób piękny, naturalny, by pokazać, że sport łączy się z ogromnym poświęceniem.
Dominika Cuda

Autorka zdjęć już po raz trzeci angażuje się w inicjatywę kalendarza sportowego. Łączy przy tym swoje dwie pasje: fotografię oraz sport.Projekt powstał z myślą o motywowaniu innych za pośrednictwem sztuki oraz młodzieży, reprezentującej barwy narodowe do osiągania lepszych wyników sportowych. Sprzedaż kalendarza ma umożliwić zakup obuwia, odzieży oraz sprzętu sportowego dla młodych sportowców do 18 roku życia.

Kalendarz to coś więcej niż tylko zdjęcia. W środku można znaleźć mnóstwo tabel umożliwiających kontrolę własnych postępów, miejscem na zapiski i badania profilaktyczne. Na ostatnich stronach zostały również umieszczone instrukcje, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy.

Powstały dwie wersje kalendarza: ze zdjęciami kobiet oraz mężczyzn. Kalendarz można kupić za pośrednictwem strony internetowej www.sportcalendar.org.

źródło:noizz.pl