Minione lato wspominamy z nostalgią także ze względu na pojawienie się w wielu lokalach nowego rodzaju deseru – pysznych smoothie bowli na bazie mleka, owoców, posypanych przeróżnymi zdrowymi dodatkami. Najbardziej kreatywne z nich serwowane były w wydrążonym kokosie. Wspominając lato znaleźliśmy instagramowe konto, na widok którego na chwilę zabrakło nam tchu. Hazel Zakariya to artystka z Malezji, która przeniosła kulinarną sztukę na zupełnie inny poziom!

Hazel tworzy przepiękne i bardzo realistyczne ilustracje wykorzystując jedynie jadalne komponenty. Zdrowe miski smoothies przedstawiają zwierzęta, postaci z bajek, aktorów filmowych, bohaterów komiksowych i serialowych. Nie dość, że są piękne, to jeszcze zdrowe! Wszystkie użyte przez artystkę barwniki są naturalne – wśród nich znajduje się niebieska matcha, węgiel aktywny, puder z liofiliozowanych owoców, spirulina i kurkuma. A kwiaty? Są całkowicie jadalne.

Wszystko zaczęło się od szczęśliwego wypadku. Starałam się udekorować moją zupę fantazyjnymi wzorami z kremu kokosowego, nie udało mi się to, więc dodałam trochę pesto i – całkowicie niechcący – stworzyłam drzewo.

mówi artystka z Nowej Zelandii w rozmowie z redaktorem Vogue.
Całość jest tak piękna, że aż szkoda jeść!