Wiedzieliście, że 12 marca obchodzimy Światowy Dzień Drzemki w Pracy. My w pracy zazwyczaj tryskamy energią, ale zdarzają się dni, w których zmęczenie daje o sobie znać i bez kawy ani rusz! Jeśli kochacie drzemki – koniecznie przeczytajcie o Nappuccino – projekcie 25-letniej Polki, która stworzyła pierwszą kawiarnię na świecie, w której można…spać!

Pracujemy nad projektem Nappuccino już 2 lata. Zanim zdecydowaliśmy się otworzyć Nappuccino w Barcelonie, braliśmy pod uwagę również Warszawę, Madryt, Paryż, Londyn i Kopenhagę (wcześniej mieszkałam i studiowałam w Kopenhadze). W każdym mieście byliśmy i dobrze je przeanalizowaliśmy, ale spośród wszystkich miast wybraliśmy ostatecznie Barcelonę i nie tylko ze względu na plażę. Uznaliśmy, że to tutaj Nappuccino będzie miało największą szansę i nie pomyliliśmy się. Przyjechaliśmy wspólnie do Barcelony w sierpniu 2017 roku i zaczęliśmy od zera. Rozpoczęliśmy lekcje języka hiszpańskiego, rozpoczął się długi i żmudny proces szukania odpowiedniego lokalu, później jego adaptacja, reformy i w końcu oficjalne otwarcie w dniu moich urodzin.. Przychodzi do nas wiele osób z laptopami i mamy też, jednym słowem, klientów zmęczonych Nappuccino miało być miejscem, w którym można się na chwilę odłączyć od świata zewnętrznego i pierwszą kawiarnia na świecie, w której można się zdrzemnąć.

mówi Celina w rozmowie z Expressem Ilustrowanym.

Oprócz włoskiej kawy Nappuccino oferuje przede wszystkim atmosferę spokoju i odpoczynku. Tutaj można na chwilę poczuć się oderwanym od codzienności. Jednak jak zarobić na kliencie, który śpi? W kawiarni płaci się za spędzony w niej czas. W pakiecie znajduje się też nielimitowany dostęp do przekąsek, napojów. Bufet dla osób, które płacą za czas drzemki obejmuje rogaliki, gofry, babeczki, chleb, dżem, owoce, orzechy, oliwki, krakersy, ryż, quinoa i hummus. Jako napoje kawiarnia oferuje kawę, herbatę oraz sok pomarańczowy/jabłkowy. Toster i kuchenka mikrofalowa są dostępne dla klientów do podgrzewania własnych posiłków. Większość klientów wybiera krótki czas drzemki i spędza czas na czytaniu książek, gazet lub po prostu odpoczywaniu w przytulnej atmosferze.