Ćwiczysz jak szalona? Trzymasz się rygorystycznej diety, nie odpuszczasz sobie nawet, gdy jesteś zmęczona? To błąd! Aby osiągnąć wymarzone efekty, musisz przede wszystkich słuchać potrzeb swojego ciała. A ono uwielbia odpoczywać! W dobie szybkiego życia często o tym zapominamy. Dlatego, przedstawiamy wam program trenignowy, na którego punkcie oszalała masa sportowych freaków! Filmik z programem obejrzało ponad 300 milionów osób! Poznajcie napercise!

Śpij i ćwicz!

Napercise 
to połączenie słów: „nap” (drzemka) i „excercise” (ćwiczenie). Na czym polega? Cóż, to trening polegający na grupowym drzemaniu! Przez pierwsze 15 minut uczestniczy rozciągają wyciszając i rozluźniając organizm. Przez pozostałe 45 minut uczestnicy – śpią!
Napercise pojawiło się w sieci siłowni David Lloyd Club w Glasgow – jego autorką jest Kathryn Pinkham, ekspertka w dziedzinie snu. Zwraca ona uwagę na to, że niedodasteczna ilość snu jest przyczyną wielu chorób, a także otyłości i depresji. W sali ćwiczeń podczas „leżakowania” puszczana jest relaksacyjna muzyka i panuje obniżona temperatura – dzięki czemu organizm może spalać więcej kalorii.

Co sądzicie o tego typu ćwiczeniach? My preferujemy ucinać sobie drobne drzemki w domu! Jednak godzina przerwy na regenerację i sjestę podczas pracy brzmi fantastycznie, prawda?