Dziś wielkie święto pączka. Ludzie od rana ustawiają się w ogromnych kolejkach, by odebrać ociekające lukrem nadziane ciastka z piekarni lub cukierni, która od kilku dni przygotowuje się na atak masy ludzi pragnących świętować na bogato. My, kilka dni temu postanowiliśmy podzielić się z wami naszym własnym przepisem na pączki – w wersji fit. Mówiąc szczerze – smakują nam one o wiele bardziej niż te sklepowe, zapełnione marmoladą różaną i hojnie oblane masą cukrową. Mimo tego, że nie jesteśmy fanami klasycznych pączków, postanowiliśmy zrobić research miejsc, w których można zjeść je w wersji…wytrawnej! Z rybą, z mięsem, z jajkiem i bekonem… Sprawdźcie, gdzie możecie je dziś dostać i koniecznie napiszcie nam, jak wam smakowały!

Pani Wina


gdzie: ul. Wilcza 11
więcej info: tutaj

Uroczy lokal Pani Wina mieszczący się przy ulicy Wilczej ujmuje już od samego przekroczenia jego progu. Świetna i bardzo pomocna obsługa ochoczo doradza w wyborze wina (a jest tu świetny wybór win!), przystawki, dania głównego lub deseru. Absolutnym bestsellerem są tutaj pączki z…pstrągiem! Zjecie je w bardzo chrupiącej formie, wypełnione ryba, posypane cytrynowym pudrem i z dodatkiem cebulowej marmolady. Są przepyszne! A jeśli nie zaspokoicie nimi swojego ogromnego apetytu – polecamy buraczane łazanki. Kochamy!

Cafe Powoli

gdzie: ul. Smocza 3
więcej info: tutaj

Cafe PoWoli proponuje podejść do tłustego czwartku niestandardowo i spróbować pączka z kminkiem, robionego według starej, przedwojennej, wolskiej receptury. Klimatyczna knajpka ma w swojej ofercie także standardowe pączki, jednak to właśnie po te z kminkiem ustawia się zawsze największa kolejka!

The Cool Cat

gdzie: ul. Solec 38
więcej info: tutaj

Prawdziwe wyzwanie! The Cool Cat proponuje Pączkoburgera, który będzie dostępny przez cały dzisiejszy dzień. Pączkoburger to pączek z lukrem, szarpanym polikiem wołowym, kimchi, bekonem i serem mimolette. Wygląda super!