Firma Mattel postanowiła wyróżnić najbardziej inspirujące kobiety na świecie. Trzy lata temu narodził się projekt Barbie Shero, którego nazwa to połączenie żeńskiego zaimka osobowego „she” czyli „ona” i wyrazu „hero”, czyli „bohater”. Celem tego projektu jest przedstawianie dorastającym dziewczynkom kobiet, które są silne, odważne i robią wiele, by osiągnąć zamierzony cel. Do tej pory wyróżnione zostały Ibtihaj Muhammad, Misty Copeland, Ava DuVernay, Eva Chen czy Ashley Graham.

Barbie Ibtihaj Muhammad

Barbie Ibtihaj Muhammad

Martyna Wojciechowska, jako pierwsza Polka w historii, może pochwalić się lalką Barbie stworzoną na swoje podobieństwo! „To niezwykłe wyróżnienie, przyznane po raz pierwszy poza USA” – napisała podróżniczka na instagramowym profilu.

Lalka nazywa się Barbieshero (She + Hero). Martynę Wojciechowską wyróżniono ją za inspirowanie kobiet oraz dziewczynek nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. marzenia.

Martyna została uhonorowana za wyjątkową pasję, podejmowanie ryzyka, pokonywanie barier i determinację w osiąganiu celów oraz realizacji marzeń i aspiracji. Jej zaangażowanie i postawa stanowią inspirację dla kobiet i dziewczynek na całym świecie. Gratulujemy!

czytamy na fanpage’u Barbie na Facebooku.