Wczoraj wcinaliśmy fit pieczone pączki z naszego przepisu, dziś natomiast… celebrujemy dalej! Tym razem jedząc nie pączki, a pizzę! Z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy chcielibyśmy przedstawić wam pizzę nietypową. Pinsę (klik)! Dzięki niej możemy świętować bez wyrzutów sumienia. Zobaczcie, czym różni się od zwykłego, włoskiego placka i dołączcie się do nas!

Czym różni się Pinsa od standardowej pizzy?

Pinsa powstaje z zupełnie innych produktów, w zupełnie innym procesie produkcyjnym. Ciasto zawiera mniej oliwy niż tradycyjna pizza, znajduje się w niej za to więcej wody. Jej skład to także zakwas chlebowy, który podnosi walory smakowe nadające naturalny smak dawnego chleba. Dzięki temu otrzymujemy produkt o bardzo niskiej zawartości tłuszczu, małej ilości kalorii, a przede wszystkim lekkostrawny! Wszystkie użyte składniki są wolne od GMO.


Z jakiej mąki składa się pinsa?

Pinsa zawiera mieszankę trzech rodzajów mąki:
sojowej, która sprawia że produkt jest chrupki i kruchy;
ryżowej, dzięki której ciasto zatrzymuje więcej wody w fazie pieczenia i pozwala nam uzyskać produkt chrupki z zewnątrz, a miękki w środku;
-pszennej, która jest niezbędna w procesie naturalnego wyrastania ciasta, jednak użytej w śladowych ilościach.

Konkurs!

Czujemy, że już od samego czytania cieknie wam ślinka! I bardzo dobrze! Mamy dla was wyjątkowy, pinsowy konkurs! W komentarzu pod artykułem napiszcie o najbardziej nietypowych i smacznych dodatkach, jakie jadłyście w pizzy! Napiszcie także, kogo zabierzecie ze sobą do Pinsy – na ulicę Francuską 6. Najciekawsze wypowiedzi wybierzemy już w walentynki, 14 lutego o 16!
Trzy osoby otrzymają po jednej wybranej Pinsie w lokalu! Powodzenia!