Co można zjeść na śniadanie bądź przed treningiem, aby energia tak szybko nie uciekała? Masło orzechowe jest idealnym rozwiązaniem.

Dlaczego masło orzechowe jest takim dobrym sposobem na podtrzymanie ilości energii? Posiada ono długowchłanialne węglowodany, takie same jakie są m.in. w ciemnych chlebie.

Masło jest również bogatym źródłem tłuszczów jednonienasyconych, które pomimo właściwości energetycznych, pozwalają na obniżenie tkanki tłuszczowej.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że masła orzechowe o zmniejszonej zawartości tłuszczów, mają często zwiększoną liczbę węglowodanów. Coś za coś. Dlatego też, najlepiej jest wybrać tradycyjne masło orzechowe i spożywać je w odpowiednich dawkach rano i przed treningiem.

DOBRYM ROZWIĄZANIEM – PRIMAVIKA

Masło orzechowe pozbawione zbędnych dodatków – to świetne uzupełnienie diety sportowca. Pomaga zaspokoić wysokie zapotrzebowanie na energię, białko oraz zdrowe tłuszcze. Co dalej? Białko i witamina E pomagają walczyć ze stresem oksydacyjnym powstającym podczas wysiłku, który osłabia odporność i możliwości regeneracyjne organizmu. Magnez, żelazo i kwas foliowy chronią przed skurczami i anemią. Poza tym węglowodany obecne w orzechach charakteryzują się niskim indeksem glikemicznym.

Dzięki temu podczas dłuższego biegu nie grozi nam gwałtowny spadek glukozy we krwi (uchroni nas to przed spadkiem wydolności). Orzechy to wartościowa przekąska dzięki której możemy zwiększyć naszą wydolność i pokusić się o nową życiówkę!

Uwaga, waga startowa! Wytrzymałościowcy dużą wagę przywiązują do masy i składu ciała. Wbrew pozorom – orzechy nie tuczą, a nawet przyspieszają redukcję niechcianego tłuszczu podskórnego.

Idealną przekąską okołotreningową są wafle ryżowe, placki owsiane czy naleśniki z masłem orzechowym i bananem. Taki posiłek potrafi zdziałać regeneracyjne cuda.

Cena ok: 14 PLN / 470 G

www.primavika.pl

WARTOŚCI ODŻYWCZE MASŁA – Przeczytaj

ZAJRZYJ NA FACEBOOKA