Przez żołądek do serca! Przepis na matcha i idealną randkę jest prostszy, niż myślałyście. Badacze z amerykańskiej witryny randkowej Zoosk postanowili przeanalizować prawie cztery miliony profili randkowych i ponad trzysta milionów pierwszych wiadomości, by dowiedzieć się, o czym warto wspominać na samym początku znajomości i jakie tematy sprawiają, że nabieramy apetytu na randkę!

Teza, którą wysnuli badacze jest następująca: Pisz o jedzeniu. Zaskakująco dużo pierwszych wiadomości zawierało w sobie słowa związane z posiłkami, restauracjami, konkretnymi produktami spożywczymi. Jaka potrawa była najpopularniejsza? Guacamole! Wspomnienie o paście z awokado powodowało wzrost liczby wiadomości o 144 procent. Drugim najbardziej popularnym produktem były…ziemniaki! Trzecie miejsce na podium zajęła czekolada.

Przepis na randkę!

Przepis na sukces w romantycznym czacie? Cóż, takiego nie ma. Możemy się z wami podzielić komponentami, które – według Zoosk – powodują wzrost zainteresowania waszą osobą w sieci i skok w statystykach otrzymywania wiadomości o określony procent:

Guacamole 144%
Ziemniaki 101%
Czekolada 100%
Sałatka 97%
Sushi 93%
Awokado 91%
Makaron 75%
Ser 75%
Ciasto 72%
Burger 68%
Banan 66%
Ciastko 64%
Lody 62%
Frytki 61%
Owoce morza 61%
Sandwich 55%
Stek 51%
Niezdrowe jedzenie 50%
Pizza 48%
Hot dog 41%
Kiełbasa 30%
Bakłażan 25%
Taco 24%
Żebra 20%
Grill 17%
Burrito 17%
Pho 6%
Makaron 3%

Jakie tematy omijać? Lepiej nie wspominać o smażonym kurczaku, co może wygenerować o 15 procent mniej meczów.
To jak? Telefony w ręce i piszemy: „Cześć! Lubię Guacamole, spoko są też ziemniaki, nie pogardzę czekoladą, sałatką, ale możemy też iść na sushi, pod warunkiem, że będzie w nim awokado”. I voila! Randka gwarantowana!