Ostatni dzień. Ale mamy nadzieję, że nie ostatni dzień pielęgnacji w twoim życiu. Dzisiaj zajmiesz się dopieszczaniem cery.

 

Dzień 5.

Rozjaśnienie. Masz jakieś przebarwienia? Albo czerwone plamy? Czas wyrównać koloryt i rozjaśnić skórę. Podstawą jak w pozostałych punktach będzie maseczka. Sięgnij również po witaminę C w kropelkach i wklep w buzie (konieniecznie na noc. Słońce rozkłada witaminę C). Z domowych sposobów sok z cytryny świetnie się tutaj sprawdzi. Sięgnij po ulubiony krem nawilżający i rano ciesz się piękną i promienną cerą.

 

Czego użyć?

Maseczka w płachcie z ekstraktem z ryżu firmy KOEKO zdecydowanie skradła nasze serca. Głównymi składnikami aktywnymi maseczki są ekstrakty z ryżu i sake, które rozjaśniają, oczyszczają i wygładzają skórę. Zawiera też ekstrakt z korzenia ku shen, stosowany od wieków w azjatyckim ziołolecznictwie, wykazujący m.in. działanie przeciwutleniające i rozjaśniające. Oprócz używania regularnie maseczek rozjaśniających i wygładzających naszym trickiem jest witamina C w kropelkach. Kupisz ją za ok 15zł w aptece. Możesz używać z innymi witaminami jako serum. Będzie wyrównywać koloryt i rozjaśniać. Pamiętaj tylko, że słońce rozkłada witaminę C, więc używaj jej tylko na noc.

 

Jest to ostatni punkt naszej drogi. Polecane kosmetyki nie sprawdzą się u każdego. Pamiętaj, że 5 dni nie zmieni ostatnich miesięcy, czy lat. Te kilka punktów pomoże Ci wdrożyć pielęgnacyjną rutynę do twojej codzienności. Po zakończonej serii nie odrzucaj tych punktów. Normalnie maseczka w płachcie wystarczy nam 2 razy w tygodniu. Wybieraj je pod kątem potrzeb twojej skóry na dany moment. Z zestawem do mycia i kremem zaprzyjaźnij się. To twoja podstawa do pięknego wyglądu. Po peeling sięgaj raz-dwa w tygodniu. Po tych 5 dniach zauważysz poprawę, ale żeby ją utrzymać musisz kontynuować pielęgnację. Świetnie się do tego sprawdzi 10 kroków Koreańskiej Pielęgnacji. Pamiętaj, że wszystko pozostaje w twoich rękach. Ale efekty przy regularnej pracy są spektakularne.