Pogoda za oknem zmienia się w błyskawicznym tempie. Wraz z nią zmienia się również nasza garderoba, nastrój i przede wszystkim dieta! Sezon na produkty z wykorzystaniem dyni ruszył pełną parą. Internet w mgnieniu oka zasypały przepisy z jej wykorzystaniem. W tym okresie szczególną uwagę powinnyśmy zwrócić również na naszą odporność i poprawę samopoczucia. Dlatego też specjalnie dla was wybrałam kilka przypraw, które rozgrzeją każde jesienne popołudnie! 

Pieprz Cayenne 

Jest to bardzo ostra przyprawa, którą wyrabia się z papryki rocznej. Najczęściej stosowana jest ona  w takich potrawach jak zapiekanki, jaja, czy nawet gorzka, gorąca czekolada. Często nazywana jest królową przypraw. Poza walorami smakowymi ma ona szczególnie duży wpływ również na nasze zdrowie. Przyśpiesza przemianę materii, ma działania oczyszczające, a dodatkowo wspomaga leczenie infekcji.

 

Goździki 

 

Goździki to nic innego jak nierozkwitłe, wysuszone pąki kwiatowe drzewa goździkowego, służące jako przyprawa. Nie dość, że posiadają one liczne walory smakowe to dodatkowo przyczyniają się do poprawy naszego samopoczucia i zdrowia. Jednymi z najistotniejszych  właściwości, które warto wymienić są działania przeciwbólowe oraz antynowotworowe.

 

Imbir

Ostry i niezwykle rozgrzewający! Idealny, aromatyczny wspomoże walkę w każdym początkowym stadium przeziębieniowym. Ponadto jest wyjątkowo ceniony w problemach migrenowych i krążeniowych.

 

Cynamon

Nie mogłoby go zabraknąć na mojej liście. Jest jedną z tych najbardziej popularnych przypraw. Jednak niebezpodstawnie bo według mnie jest po prostu najlepsza! Wpływa pozytywnie nie tylko na nasze zdrowie ale również i urodę. Posiada silne działania przeciwbakteryjne i rozgrzewające.