Czy jest różnica pomiędzy tradycyjnymi przysiadami a tymi wykonywanymi na skrzyni? Z pewnością różnią się wpływem na rozwój siły, dlatego warto wykonywać oba rodzaje przysiadów.

Przysiady tradycyjne to chyba najlepsza metoda rozwoju mięśni ud oraz ich siły. Przy dobrej technice możemy rozwijać bardzo szybko masę mięśniową oraz zwiększać produkcję testosteronu.

Jednak przysiady wykonywane na skrzyni pozwalają ciężarowcom zwiększać ogólną siłę ud. Jako dodatek do zwykłego treningu nóg mogą mieć wpływ na wyniki sportowe w przysiadzie.

W badaniach przeprowadzonych na Uniwersytecie Stanowym w Karolinie Północnej naukowcy zauważyli, że trening nóg wzbogacony o przysiady na skrzyni zwiększają siłę mięśniową lepiej niż same tradycyjne przysiady.

WAŻNE!

Mięsień pośladkowy to największy mięsień w ciele człowieka, dlatego jego rozwój zależy od zróżnicowanego treningu i nieprzerwanie nowych bodźców. Jeśli chcecie zwiększać pośladki utrzymując ich kształt oraz zbalansowaną sylwetkę powinnyście stosować wiele ćwiczeń. 

Przysiady na skrzyni są tymi, które pozwalają angażować pośladki bardzo silnie oraz izolować ich pracę dzięki czemu są tak skutecznym ćwiczeniem. 

Artykuł oparty o portal KiF.pl