Kto z was podjął decyzję o zostaniu weganem ten wie, jak ciężkie jest odzwyczajenie się od jajecznicy. Sobotnia jajecznica smażona na masełku z dodatkiem grzybów i pomidorów uratowała niejeden poranek i jest ciężka w zastąpieniu. Niektórzy z was ratują się zapewne „tofucznicą”, jednak tofu nie do końca oddaje pożądany o poranku smak. Niedawno na rynku pojawił się produkt, który sprawia, że weganie mogą zrobić wreszcie potrawę smakiem i konsystencją przypominającą jajecznicę z prawdziwych jaj.
Just Scramble

Just Scramble, od firmy Hampton Creek, która specjalizuje się w produktach diety roślinnej, to nie wspomniana już wcześniej tofucznica. Jest to produkt wykorzystujący właściwości fasoli mung, która poddana odpowiedniej obróbce termicznej, zachowuje się podobnie jak…jajko!

Póki co, wegańską jajecznicę mogą jeść tylko mieszkańcy San Francisco, jednak bardzo możliwe, ze produkt będzie dostępny także w Polsce.

Jajecznica Just Scramble sprzedawana jest w butelkach, aby ją przygotować, po prostu wylewamy płynną mieszankę na patelnię. Według testerów którzy mieli już możliwość spróbowania dania, wegejajecznica do złudzenia przypomina zwykłe danie na bazie jajek.