Jako pierwszy w Polsce sklep Carrefour w Bydgoszczy wprowadził opcję robienia zakupów z własnymi opakowaniami. Dzięki tej akcji chce wyjść na przeciw nurtowi ZERO WASTE. W październiku 2018 roku Parlament Europejski przegłosował zakaz sprzedaży jednorazówek z tworzyw sztucznych. Nowe regulacje mają wejść w życie dopiero  w 2021 roku.

Coraz więcej miejsc wychodzi z inicjatywą wprowadzenia zmian wcześniej. Coraz częściej możemy spotkać się z papierowymi słomkami do picia i alternatywnymi rozwiązaniami pakowania jedzenia na wynos. Carrefour natomiast wprowadził w jednym ze swoich sklepów możliwość robienia zakupów ze swoim opakowaniem. Możesz przyjść z własnym pojemnikiem, do którego zostanie zapakowana wędlina, ser czy owoce, a na nim sprzedawca naklei naklejkę z kodem kresowym i ceną. Dzięki temu unikami tworzenia ogromnych ilości śmieci w postaci woreczków foliowych, folii, plastykowych jednorazowych opakowań.

Na chwilę obecną tylko w jednym sklepie w Polsce zrobimy zakupy z własnymi opakowaniami. Mamy nadzieję, że to rozwiązanie niedługo pojawi się również w innych sklepach tej znanej sieci! Bardzo fajna inicjatywa!