Mówi się, że z rodziną wychodzi się najlepiej na zdjęciach, coś w tym jest. Przykładem może być chociażby nasza ostatnia sesja z ambasadorkami Gym Hero. Zdjęcia, zdjęciami, wszytko da się z nimi zrobić, jednak atmosfera, która wytworzyła się podczas dnia zdjęciowego uświadomiła nam kilka ważnych rzeczy. Praca pracą, biznes biznesem, ale więzi, emocje i uczucia skierowane do osób, które zaangażowały się we wspólny projekt są bezcenne. 

 

Są rzeczy ważne i ważniejsze

Fitness jest specyficzną branżą, w której poznajemy się niezwykle szybko i w różnych sytuacjach, często intymnych (siłownia, pot, zmęczenie, sesja etc.) To środowisko, w którym musimy ze sobą wzajemnie egzystować, pomagać sobie, wymieniać się wiedzą i spostrzeżeniami, bo tylko tak jesteśmy się w stanie rozwijać. A to nas niezwykle dobrze zbliża do siebie.

Aktywność fizyczna, zwłaszcza teraz, kiedy mamy media społecznościowe, stała się znacznie bardziej przystępna i popularna. To oczywiste. Mniej oczywiste jest natomiast to, że tak bardzo lgniemy do siebie, chcemy wzajemnie trenować, spotykać się na jedzenie. To już nie tylko sport, to już styl życia, który ma także ogromny walor w postaci aktywnego życia towarzyskiego.

I gdyby tak się zastanowić nad tym wszystkim, nad wspólnymi cheat’ami, ciężkimi treningami ze znajomym czy po prostu wspólną zajawką to dochodzimy do wniosku, że sama aktywność to tylko dodatek do tego co naprawdę ważne – przyjaźni, rodzących się miłości czy po prostu poszerzania dzięki ludziom dookoła swoich horyzontów.

 

Instagram vs. Rzeczywistość

Żyjemy w czasach Instagrama. W czasach kiedy więcej rzeczy załatwiamy przez telefon czy komputer. W czasach, gdzie mamy więcej przyjaciół online niż w życiu codziennym. Czasami to smutne, ale jest w tym także pozytywny pierwiastek – łatwiej poznać nowych ludzi. Oczywiście, komentarze, uśmieszki, emotki czy gify nie niosą za sobą żadnej realnej wartości, jednak pozwalają skracać dystans i ułatwiać późniejsze spotkanie w rzeczywistości.

Warto jednak pamiętać o tym, że skupienie się na znajomościach online nie daje nam prawdziwych emocji i zawsze wato stawiać na SPOTKANIE NA ŻYWO! W Gym Hero wszystkie ambasadorki poznały się dzięki wspólnym sesjom i targom. Poznaliśmy je ze sobą pod pewną ideą, a teraz stanowią niesamowitą rodzinę, której wszyscy jesteśmy częścią. I uwierzcie, to niezwykle wielka przyjemność.

Ostatnia sesja pokazała, że te dziewczyny to nie tylko ‚znajome na Insta”, ale przyjaciółki, które regularnie się spotykają, znają swoje tajemnice, czują się w swoim towarzystwie tak dobrze, że każde dłuższe rozstanie kończy się płaczem. Widać, że to prawdziwe emocje, których początkiem był fitness i spontaniczna sesja, a wszystko przerodziło się w jedną wielką rodzinę.

Nie ma miejsca na sztuczność

Cóż, fitness podzielił się na 2 części – tę napompowaną, nieco zadufaną, zapatrzoną w siebie opierającą całe funkcjonowanie na lajkach i tę, która może i jest obecna w mediach społecznościowych, ale to tylko dodatek do ich życia, a nie życie samo w sobie. Mam wrażenie, że w zależności od firmy, od ukierunkowania i poznawania ludzi łatwo jest zweryfikować kto wybiera jaką stronę. Doświadczenie już od jakiego czasu mówi mi osobiście, że szkoda czasu i energii na tych, którzy widzą tylko i wyłącznie biznes, zwłaszcza w znajomości z Tobą. Lepiej stawiać na tych, którzy będą przy Tobie niezależnie czy prowadzisz firmę, czy ma tylko 500 obserwujących i czy dobrze wypadasz na fotkach.

Tylko takie myślenie daje nadzieję, że w tym całym zwariowanym, szybkim i nastawionym na zysk świecie da ie znaleźć ludzi, którzy będą chcieli zrobić z Tobą coś fajnego, do tego związać się na dłużej i być wtedy, kiedy tego najbardziej potrzebujesz. Dziś, z całą odpowiedzialnością mogę przyznać, że właśnie w Gym Hero udało się stworzyć rodzinę, aktywną, fitnessową rodzinę, której celem jest po prostu być ze sobą, dobrze się bawić, robić świetne i kreatywne rzeczy, a do tego wspólnie się rozwijać.

Mam nadzieję, że Wy wszyscy, którzy może nie jesteście ambasadorami, ale jesteście z nami od dawna albo od krótkiej chwili czujecie to samo i chcecie być z nami, wspólnie tworząc historię.